NEPLP aptur lēmumu par «Pieci.lv» atskaņotās Latvijā radītās mūzikas noteiktās proporciju Attēlu galerija

LETA

NEPLP aptur lēmumu par «Pieci.lv» atskaņotās Latvijā radītās mūzikas noteiktās proporciju 18 attēli

Foto: Evija Trifanova/LETA

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) pirmdien sēdē nolēmusi apturēt šā gada 6. jūlijā pieņemtā lēmuma izpildi, ar kuru tika noteikts, ka Latvijas Radio 5 («Pieci.lv») atskaņotās Latvijā radītās mūzikas īpatsvaram jāveido 80% tā kopējā satura, šodien pēc NEPLP sēdes žurnālistiem paziņoja padomes priekšsēdētāja Dace Ķezbere.

Viņa norādīja, ka lēmumu saistībā ar «Pieci.lv» satura izmaiņām padome pieņēma pārsteidzīgi.

Ķezbere uzsvēra, ka lēmuma izpilde tiek apturēta līdz 2018. gada sākumam.

NEPLP loceklis Patriks Grīva skaidroja, ka lēmums pieņemts pēc tam, kad padome veikusi komunikācijas analīzi starp NEPLP un LR. «Šī lēmuma komunikācija no padomes ir bijusi īpaši neveiksmīga,» atzina Grīva.

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka lēmums noteikt «Pieci.lv» atskaņotās Latvijā radītās mūzikas īpatsvaru 80% apmērā bija saistīts ar radiostacijas budžetu un tā pieprasījumu nākamajam gadam.

NEPLP loceklis uzsvēra, ka situācija, kad «Pieci.lv» vadība un aktīvākie darbinieki iestājušies pret NEPLP pieņemto lēmumu, nepalīdzēs veiksmīgi risināt tālāk jautājumus saistībā ar radiostacijas tālāko darbību. «Esam gatavi turpināt sarunas gan ar «Pieci.lv», gan ar Latvijas Radio (LR) valdi,» sacīja Grīva.

Kā ziņots, NEPLP 6. jūlija sēdē nolēma, ka Latvijas Radio (LR) kanālam «Pieci.lv» līdz šā gada 1. septembrim jāveic attiecīgās izmaiņas, lai nodrošinātu, ka tajā atskaņotās mūzikas un satura formāta īpatsvars latviešu valodā sasniedz 80%.

Bija paredzēts, ka neskaitot autorraidījumus, ne mazāk kā 80% muzikālā satura «Pieci.lv» būtu jābūt Latvijas autoru darbiem, īpaši akcentējot jaunās mūzikas grupas un izpildītājus.

Radiostacijai tika uzdots veidot Latvijas jaunās mūzikas izlasi, kas tiek nodota auditorijas vērtējumam, iepazīstināt ar Latvijas mūzikas attīstības tendencēm kontekstā ar pasaules mūzikas industrijā notiekošo, kā arī nodrošināt mūzikas ierakstus LR studijās, izceļot jaunos māksliniekus Latvijas mūzikas jomā.

Tāpat «Pieci.lv» tika uzdots veikt ieraksti būtiskos Latvijas festivālos un pasākumos, atbilstoši «Pieci.lv» mūzikas formātam, jāveicina mūzikas kritika un komentāri par notiekošo Latvijas mūzikā un jāizveido «Pieci.lv» arhīvs, ietverot gan populārās, gan nekomerciālās nišas mūzikas ierakstus.

16 komentāri:

Hmm
21 4
Hmm
Pieci.lv tāpat to dara - daudz atskaņo jauno latviešu mūziku - es teiktu - arī tādu, kuriem būtu jāpasaka, ka vajadzētu paklusēt.

Tas ir burvīgi - sēž komisija - bildēs var redzēt tantes - nu Patriks arī vairs nav nekāds jaunais (piedod) un saka - Mums tiem jauniešiem jāliek mīlēt Rainis... nu tas tā ļoti poētiski.
Atbildēt Ziņot!
Sarunu Radio
23 6
Sarunu Radio Parādīt diskusiju
Latviešu valoda ir svarīgi. Latviešu mūzika tik pat. Taisiet vēl vienu staciju vai citu variantu,bet ja piegriezīs radio 5, pazaudēsiet DJ un viņu klausītājus. Es protams neesmu jaunietis,bet no rītiem klausos viņu 5 rītus un labprāt dzirdu gan Grēviņu šovu gan Volfu 9.00. Tiem ir savs stils un citiem tādu nav.
Protams neesmu mežā audzis un varu internetā sameklēt sev kaut ko tīkamu....BBC 6 vai usa bluse radio. Bet tā var arī izdarīt daudz jauniešu. Tā būs tāda virtuālā emigrācija no kuras var arī neatgriesties.
Atbildēt Ziņot!
m
10 3
m
Slikti, ka NEPLP neklapē ciet to radio5.
Atbildēt Ziņot!
Brraaa!
6 1
Brraaa!
Nodokļu maksātāju naudas izšķērdēšana - neviens to radio neklausās!
Atbildēt Ziņot!
hellarija kikltone
25 14
hellarija kikltone Parādīt diskusiju
Tad ir jāpieņem arī likums,ka 80 procentiem iedzīvotāju jāstaigā pastalās..
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Citi kanāla «Sabiedrība» raksti: