Norisināsies seno spēkratu salidojums «Rīga retro»

LETA

Norisināsies seno spēkratu salidojums «Rīga retro»

Jānis Škapars/TVNET

Šodien jau divpadsmito gadu pēc kārtas norisināsies gada lielākais seno spēkratu salidojums «Rīga retro», informēja Rīgas Motormuzejs. Šogad par godu Latvijas Antīko automobiļu kluba 45 gadu jubilejai pasākumā piedalīsies ievērojams skaits ekipāžu - aptuveni 130 seno automobiļu un motociklu, kā arī divi vēsturiskie autobusi.

Senie spēkrati pie Rīgas Motormuzeja sestdienas rītā sāks pulcēties jau no plkst.9.30. Apskatīt senos spēkratus pie muzeja varēs līdz pat plkst.12, kad tiks dots starts tradicionālajam parādes braucienam līdz Rīgas centram. Parādes brauciens noslēgsies ar senās tehnikas izstādi Kalpaka bulvārī posmā no Krišjāņa Valdemāra ielas līdz Elizabetes ielai no plkst.12.30 līdz 13.30.

Pasākumā piedalās ap 130 dažādu spēkratu, kas ataino 100 gadu ilgu auto un moto būves vēsturi Latvijā un pasaulē. Piemēram, klasisko auto ēru šogad pārstāv divi izcili vācu autobūves paraugi - 1941.gada sporta kabriolets «Mercedes Benz 320 mod. A», kas kopumā saražots aptuveni 20 eksemplāros, un 1937. gada luksus klases kabriolets «Horch 853», kas uz Latviju atvests pavisam nesen - 2016. gada pavasarī. Īpaši Rīgas Motormuzejs izceļ amerikāņu 1930. gada «Buick 40». Auto 1930.gadā par 10 000 latu iegādāts «Buick» automobiļu pārstāvniecībā Rīgā. Auto nekad nav pametis Latvijas teritoriju, un Otro pasaules karu pārlaida paslēpts kādā savrupmājā Mežaparkā.

Viskuplākā skaitā pārstāvēti pasākumā būs «Youngtimer» klases automobiļi, starp kuriem īpaši tiek izcelts «Mercedes Benz 300 SEL 3,5», sportiskais «Porsche 911 Targa», kā arī 1966. gada «Oldsmobile Toronado». Pasākumā būs iespēja redzēt arī labi zināmo padomju laika auto plejādi, kā arī senos motociklus, piemēram, 1943. gada «Harley Davidson WLA42». Senākā spēkrata godu izpelnījies motosporta veterāna un Antīko automobiļu kluba biedra Alfrēda Zamocka 1923.gada «Oldsmobile 30A».

Seno spēkratu pasākumu «Rīga retro» organizē Latvijas Antīko automobiļu klubs sadarbībā ar CSDD Rīgas Motormuzeju.

23 komentāri:

Viking Vikingen
6 1
Viking Vikingen
Anonīms

Apmēram 15% līdz 16% Latvijas lauksaimniecībā izmantojamās zemes pieder ārvalstniekiem.
==============

Taisnība, nevis pāri 50 % , kā teitan melo srakanie atkritumi .
Atbildēt Ziņot!
Waffen SS
15 9
Waffen SS Parādīt diskusiju
V Rossii 85% ( Huylo fani, po dannim www. ru) na jaicax kataetsja, i ņikto ne gavkaet.
A zģes vnuk okupanta, NKVD-ešņika pro lalviju zabespokoilsja.
Lučše, dļja peremeni, sjezžai na rodnuju ģerevņju, privedi v porjadok mogolku svojego "ģedvojeval".
Atbildēt Ziņot!
Kārlis
13 9
Kārlis » ДЕД ТАБАКОВ Parādīt diskusiju
Собаки лают, а караван идет.
Atbildēt Ziņot!
he he he
5 2
he he he
Man gan liekas, ka tas ir katru gadu Rīgas svētkos. Nekas jauns.
Atbildēt Ziņot!
Seska Smaka
4 2
Seska Smaka
Lauzīs vāģus pa nočakarētajām Rīģeles ielām?Ārzemnieki maz zin kādi mums te ir aku vāki?
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Citi kanāla «Notikumi» raksti: