Nosauktas tūristiem draudzīgākās valstis pasaulē

Apollo

Spānijas Kostabrava piekraste.

Spānijas Kostabrava piekraste.

Foto: Panthermedia/Scanpix

Jau otro gadu pēc kārtas Pasaules Ekonomikas forums laidis klajā tūrisma atskaiti, kurā apkopotas tūristiem draudzīgākās valstis. Šogad topa pirmajā vietā iekļuvusi Spānija, savukārt pēdējā vietā iekļuvusi Jemena.

Spānija Pasaules Ekonomikas foruma prestižajā tūrisma atskaitē iekļuvusi pirmajā vietā, pateicoties tās kultūrai un krāšņajai dabai, kā arī tūrisma infrastruktūrai, ziņo «Daily Mail».

Neskatoties uz teroristu nežēlību, ar kuru Francija saskārusies pēdējo gadu laikā, šī valsts iekļuvusi topa otrajā vietā, pateicoties spēcīgajai kultūrai. Vācija ierindota topa trešajā vietā. Savukārt Japāna iekļuvusi ceturtajā vietā, bet Lielbritānija - piektajā.

Latvija šajā sarakstā iekļuvusi 54. vietā, Lietuva 56. vietā, bet Igaunija - 37.

Tūrisma atskaitē, kurā izceltas tūrismam draudzīgākās valstis, vērā ņemti faktori un noteikumi, kas ietekmē ceļošanas un tūrisma sektoru, kā arī valsts attīstību un konkurētspēju. 

Tenerife, Spānija.

Tenerife, Spānija.

Foto: Panthermedia/Scanpix

Top 10 tūrismam draudzīgākās valstis:

 1. Spānija
 2. Francija
 3. Vācija
 4. Japāna
 5. Apvienotā Karaliste
 6. Amerikas Savienotās Valstis
 7. Austrālija
 8. Itālija
 9. Kanāda
 10. Šveice

Pasaules Ekonomikas forums norāda, ka saraksta pirmajās 10 vietās iekļuvušās valstis radījušas veiksmīgu vidi ceļošanai un tūrismam, reklamējot savu kultūras mantojumu, kā arī nodrošinot tūristiem neaizmirstamu pieredzi.

10 valstis, kuras iekļuvušas topa apakšgalā:

 1. Benina
 2. Lesoto
 3. Nigērija
 4. Mali
 5. Sjerraleone
 6. Mauritānija
 7. Kongo Demokrātiskā Republika
 8. Burundi
 9. Čada
 10. Jemena

26 komentāri:

Bomiic
33 2
Bomiic Parādīt diskusiju
Nu tad jālaiž, bet Airbaltic jau biłetes izpirktas! A tas nekas! Gan jau kādu izsēdinās laukā, kurš jau pagājušo gadu biłeti pircis!
Atbildēt Ziņot!
Tūrists
29 2
Tūrists Parādīt diskusiju
Šis ir tipisks pasūtījuma raksts, kurā iekļautas pasaules bagātākās valstis. Tūristiem visdraudzīgākās ir valstis, kur dominējošā reliģija ir budisms. Topa augšgalā es liktu: Taizemi, Kambodžu, Mjanmu, Mongoliju, Laosu, Taivānu, Filipīnas, Nepālu, Dienvidkoreju, Japānu.
Atbildēt Ziņot!
Arturs Inkognito
20 1
Arturs Inkognito Parādīt diskusiju
Nu, ilggadīga apollo lasītāja pieredze mani nepievīla.

Oriģināls:
126.Cameroon 127.Benin 128.Lesotho 129.Nigeria 130.Mali 131.Sierra Leone 132.Mauritania 133.Congo, Democratic Rep. 134.Burundi 135.Chad 136.Yemen

Ne tikai Mauritāniju par Maurīciju nosaukuši, bet arī Beninu pazaudējuši. Uzticams informācijas sniedzējs...
Atbildēt Ziņot!
Arturs Inkognito
12 0
Arturs Inkognito Parādīt diskusiju
Maurīcija topa apakšgalā?!? Viņi tur ir jukuši vai? Mana vienīgā sūdzība par Maurīciju ir Franču valodas dominances un Britu kreisās puses satiksmes apkopojums, bet arī pie tā ar laiku var pierast. Viss pārējais bija vienkārši debešķīgi!

Apollo tak nav sajaucis Maurīciju ar Mauritāniju?
Atbildēt Ziņot!
...
27 3
...
"... kā arī nodrošinot tūristiem neaizmirstamu pieredzi". Neaizmirstama pieredze labā ziņā attiecībā uz Franciju un ASV skan kā zaimi, sliktā ziņā tas ir tuvāk realitātei. Francijā tak pat oficianti uzskata, ka tev kā tūristam ir jāsaprot franču valoda, un kur tad vēl tie teroristi, ak šausmas. Un cik nav gadījumu, kad ASV tūristi no bezvīzu režīma valstīm tālāk par lidostu tā arī netiek. Nevar noliegt, šīs tiešām ir neaizmirstamas pieredzes tūristiem.
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Vēl par tēmu

Citi kanāla «Ceļojumi» raksti: