Noskaidrots, cik cilvēku tiešām nopirkuši teju 800 eiro dārgo Rīdzinieka karti

«Apollo»/ LETA

Noskaidrots, cik cilvēku tiešām nopirkuši teju 800 eiro dārgo Rīdzinieka karti

Foto: Edijs Pālens/LETA

Kanāla «LTV1» raidījums «4. studija» noskaidroja, ka iespēju par 775 eiro iegādāties Rīdzinieka karti joprojām ir izvēlējušies nulle cilvēku.

«Rīgas Satiksme» pārstāvis Mārtiņš Krēsliņš informēja, ka šo karti kopš 2013. gada Rīgā bez maksas izmanto nu jau apmēram 400 tūkstoši galvaspilsētas iemītnieku. Iespēja arī citu pilsētu iedzīvotājiem iegādāties Rīdzinieka karti pastāv kopš 2016. gada vidus.

Lai gan kartes īpašniekiem pienākas atlaides, piemēram, sabiedriskajā transportā, dažādos veikalos, ārstniecības iestādēs, Rīgas zooloģiskajā dārzā un autostāvvietās, neviens to nav vēlējies iegādāties par teju 800 eiro lielo summu.

Kā jau ziņots, pērnā gada maijā Rīgas dome pieņēma pretrunīgi vērtēto lēmumu, ka «Rīdzinieka karti», samaksājot domes noteiktos 775 eiro, turpmāk varēs iegādāties arī personas, kuras nav deklarētas Rīgā vai kurām šeit nepieder nekustamais īpašums. Lēmums stājās spēkā 2016. gada 1. jūlijā.

Plašas diskusijas sabiedrībā paspēja izraisīt ne tikai kartes cena, bet arī tās aprēķināšanas veids, izdalot summu, ko Rīgas dome viena gada laikā iegūst no nodokļu maksātāja, uz pusēm un tādējādi iegūstot minēto «Rīdzinieka kartes» cenu.

96 komentāri:

tā
460 7
kas nedzīvo / nav deklarējies rīga nav tik atpalicis lai tādu pirktu . tiem vēl galva strādā
Atbildēt Ziņot!
Jānis
245 8
Jānis Parādīt diskusiju
Lai iebāž sev diirsā to karti !
Atbildēt Ziņot!
pukpuk
348 15
pukpuk Parādīt diskusiju
Pat neviens krievs tik stulbs nav bijis, lai pirktu to karti
Atbildēt Ziņot!
Brrr
404 23
Brrr Parādīt diskusiju
Ušakovs ir NULLE!!!
Atbildēt Ziņot!
Zaraza
159 7
Zaraza Parādīt diskusiju
Esmu rīdziniece. Man joprojām nav kartes. Un nav nekādas vajadzības pēc tās, pat ja to pārdotu par simbolisku 1 santīmu.
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Vēl par tēmu

Citi kanāla «Trakas lietas» raksti: