Ojārs Rubenis atklāj, cik saņem Nacionālā teātra darbinieki Attēlu galerija

«Apollo», izklaide@apollo.lv

Ojārs Rubenis atklāj, cik saņem Nacionālā teātra darbinieki 27 attēli

Foto: Paula Čurkste/LETA

Latvijas Nacionālā teātra direktors Ojārs Rubenis, informējot par jaunās, 99. sezonas pirmizrādēm un aktualitātēm, pastāstīja arī to, kāds ir pašreizējais aktieru un režisoru atalgojums.

Rubenis ir norūpējies par kolēģu algu teica, ka pārdzīvo, ka nevar piešķirt lielākas algas – kopš pērnā gada vidējā alga aktieriem ir 880 eiro.

«Tas nenozīmē, ka visiem aktieriem uz papīra ir 880 eiro. Piemēram, kādam aktierim, kas sevi vairāk pierādījis, ir jau 1000 eiro, bet kādam saglabājas arī 600 eiro.

Taču aktuālākā un būtiskākā problēma, ja nākamgad minimālā mēnešalga tiks palielināta līdz 430 eiro, tad to starpību valsts institūcijām un kapitālsabiedrībām pieliek, bet pārējiem cilvēkiem alga pielīdzināsies minimālajai algai. Un tā, man liekas, ir milzīga valsts problēma, it sevišķi valsts finansētajās organizācijās vai arī kapitālsabiedrībās, kurās mēs paši nevaram palielināt algas.

Ja, piemēram, kādam aktierim alga ir 600 eiro uz papīra, protams, es ar to negribu noniecināt minimālās algas darba darītājus, bet darba atbildības līmenis ir dažāds. Un ja apkopējai es varu pastaigāt līdzi un, pavelkot ar pirkstu, norādīt, ko vēl vajag sakopt, tad aktierim tā nevar pateikt.

Tāpat mūsu šuvēju cehā vai izciliem speciālistiem galdniecībā nevaram palielināt algas, jo mums nav finansējuma, no kā to darīt. Tā ir nopietna valsts problēma,» sarunā ar medijiem un žurnālu «Vakara Ziņas» informēja Rubenis.

Jau vēstīts, ka Latvijas Nacionālā teātra 99. sezonā paredzēti 14 jauniestudējumi, no kuriem kā pirmais 14. septembrī tiks izrādīts režisores Ingas Rogas iestudētais «Klūgu mūks». Vairāk par jauno teātra sezonu lasi šeit!

122 komentāri:

apkopejas un aktieri
57 0
apkopejas un aktieri Parādīt diskusiju
Ta ari nesapratu,raksta domu. Vienigais to, ka teatri apkopejam gruta dzive, jo Rubenis staiga lidz un bbaksta ar pirkstu. Bet aktieri drosmigaki un nelaujas teroram.
Atbildēt Ziņot!
o
349 33
o Parādīt diskusiju
Un cik pašam alga?Un grāmatvedei? Un vietniecei?Kapēc par to noklusēja?
Atbildēt Ziņot!
muhta
119 10
muhta Parādīt diskusiju
problema ir ta ka musu valsts sastav visa no vieniem aktieriem,visi tik grib dejot un dziedat,but policisti un apsargi, bet stradat negrib neviens.
Atbildēt Ziņot!
To: Anonīms
134 19
To: Anonīms Parādīt diskusiju
Nu art tādu domu gājienu, jau tad neko vairs nevajag. Šis vismaz ir cienījams teātris, kura izrādes ir skatāmas un baudāmas, pagaidām neviens izrādēs nesēž uz podiem un pliks neskraida (drusku paskraidīja, bet es to izrādi neredzēju :))
Aktieri ir tikai redzamā teātra daļa, bet kā jau rakstā minēts, ir taču lērums cilvēku, kas strādā lai tas viss būtu un par kuriem mēs nemaz ikdienā neko nedzirdam. Tiem arī gribās normāli dzīvot.
Skaidrs ir viens, ka "vāks" ir visās jomās!
Atbildēt Ziņot!
Nožēlojamie
114 17
Nožēlojamie Parādīt diskusiju
Vai tas nav tas pats,ko tiesāja kamtmaijer lietā,tas pats kas fiktivi saņēma algu divos teātros,tik lieliski mums ir kultūras vadoņi
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Vēl par tēmu

Citi kanāla «Slavenības» raksti: