Par sievietes notriekšanu uz gājēju pārejas LLU prorektoram - divu gadu cietumsods

«Apollo»/LETA

Latvijas Lauksaimniecības universitātes prorektors Arnis Mugurēvičs

Latvijas Lauksaimniecības universitātes prorektors Arnis Mugurēvičs

Evija Trifanova/LETA

Šodien Jelgavas tiesa atzina Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) zinātņu prorektoru Arni Mugurēviču par vainīgu sievietes notriekšanā uz gājēju pārejas un piesprieda viņam divu gadu cietumsodu, informēja Jelgavas tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone.

Krimināllieta šodien izskatīta pēc būtības un pasludināts saīsinātais spriedums.

Tiesa nosprieda Mugurēviču atzīt par vainīgu un sodīt viņu ar brīvības atņemšanu uz diviem gadiem, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz četriem gadiem. Tāpat tiesa piemēroja drošības līdzekli - uzturēšanos noteiktā vietā -, un papildus drošības līdzekli - aizliegumu izbraukt no valsts -, un atstāt tos, līdz spriedums stāsies spēkā.

Tāpat tiesa lēma piedzīt no Mugurēviča kompensācijas diviem cietušajiem, katram 10 000 eiro apmērā. Vēl vienam cietušajam kaitējuma kompensāciju tiesa nenoteica.

Jau vēstīts, ka Mugurēvičs tika apsūdzēts par ceļu satiksmes noteikumu vai transportlīdzekļu ekspluatācijas noteikumu pārkāpšanu, ja to izdarījusi persona, kas vada transportlīdzekli, un ja tās rezultātā cietušajam nodarīts smags miesas bojājums vai tā izraisījusi cilvēka nāvi. Par to var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem.

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka 2013.gada 7.novembrī Jelgavā, Raiņa ielas un Pētera ielas krustojumā, notriekta kāda gājēja, kas guvusi smagas traumas un ievietota reanimācijā, bet vēlāk slimnīcā nomira, un par šo negadījumu Valsts policijā (VP) sākts kriminālprocess, aģentūru LETA informēja VP Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Ieva Sietniece.

Mugurēvičs, tolaik LLU mācību prorektors, aģentūrai LETA apstiprināja, ka viņš iesaistīts šajā negadījumā un bijis pie automašīnas stūres.

LLU profesors pastāstīja, ka precīzi neatceras negadījuma detaļas, jo braucis saskaņā ar noteikumiem un pirms iebraukšanas krustojumā neesot manījis nevienu gājēju. Viņš minēja, ka viņu apžilbinājušas arī pretī braucošās automašīnas. «Es braucu saskaņā ar noteikumiem, alkoholu nebiju lietojis, ātrums bija mazāks nekā atļautais, arī skatījos, vai nav gājēju, un tiešām nevienu es nemanīju, un man nav ne jausmas, kā uzrādās tā gājēja,» skaidroja Mugurēvičs.

Cietušajai tika konstatēts galvaskausa pamatnes lūzums un politrauma, bet vēlāk viņa slimnīcā nomira.

216 komentāri:

Alijs
349 6
Alijs Parādīt diskusiju
Negadījums 2013.gada 7.novembrī.
Jāaaa.. uz ceturto gadadienu ir spriedums. Nu gan mums izmeklēšana un tiesu sistēma..
Atbildēt Ziņot!
Anonīms
267 5
Anonīms » jānis ozols Parādīt diskusiju
vai zviedri, kuriem ļāva pazust vispār nesodītiem
Atbildēt Ziņot!
jānis ozols
561 15
jānis ozols Parādīt diskusiju
Mjāāā... Nav jau nekāda Inta Fogele vai Jānis Paukštello, kuri dzērumā sadarīja ko līdzīgu un tika cauri ar nosacītu sodu
Atbildēt Ziņot!
šaubīgais
371 9
šaubīgais Parādīt diskusiju
Fogele savā laikā, iespējams, sableķoja tiesai... Prorektora kungs diez vai - un te arī sekas!
Atbildēt Ziņot!
Māris
591 22
Māris Parādīt diskusiju
Tā tiešām var gadīties katram, pats arī ikdienā lietoju auto un reizēm atliek tikai nobrīnīties cik paši gājēji (par velosipēdistiem pat nerunājot) viegprātīgi attiecās pirmkārt pret paša dzīvību un otra dzīvi pēc negadījuma, it īpaši tumšajā diennakts laikā. Gājēju pārejas lielākoties šķērso neskatoties, vai lietojot tālruni, austiņās un neiedziļinoties, vai auto vispār ir iespējams apturēt, mūsu ceļu stāvokļa īpatnību pēc. Velisopēdisti pēc likuma izmaiņām, vnk izgāžas ne no kurienes un negremzējot min pāri. Ja konkrēti par šo negadījumu, tad līdzjūtība cietušā radiniekiem un visa cieņa profesoram, kas atšķirībā no mūsu "vadoņiem" neliedzas un nelocās kā zutis, bet vīrišķīgi pieņēma vainu, vā īstam Vīrietim pienākas
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Citi kanāla «Kriminālziņas» raksti: