Pārbēdzējs no Ziemeļkorejas kritiskā stāvoklī pēc bēgšanas mēģinājuma

«Apollo»/REUTERS

Pārbēdzējs no Ziemeļkorejas kritiskā stāvoklī pēc bēgšanas mēģinājuma

AP/ScanPix

Ziemeļkorejas karavīrs pirmdien centās aizbēgt no valsts, šķērsojot smagi bruņoto demilitarizēto zonu pie robežas ar Dienvidkoreju, vēsta aģentūra «Reuters». Bēgšanas laikā viņu ķēra vairākas Ziemeļkorejas puses karavīru lodes, un tagad pārbēdzējs kritiskā stāvoklī nogādāts slimnīcā Dienvidkorejā.

Karavīrs bēgšanu sāka automašīnā, taču, kad tai beidza darboties viens ritenis, turpināja ceļu kājām. Ziemeļkorejas karavīri viņa virzienā raidīja apmēram 40 šāvienus, taču viņam izdevās sasniegt Dienvidkorejai piederošu ēku un paslēpties netālu no tās.

Karavīru drošībā nogādāja Dienvidkorejas un ASV bruņotie spēki.

Ķirurgi no vīrieša ķermeņa izoperēja piecas lodes, bet vēl divas tajā tika atstātas, informēja Dienvidkorejas bruņoto spēku pārstāvis.

«Šorīt dzirdējām, ka viņš vēl nav nācis pie samaņas un pats nevar elpot, taču viņa dzīvību ir iespējams izglābt,» norādīja pārstāvis.

Katru gadu no Ziemeļkorejas uz Dienvidkoreju pārbēg vairāk nekā 1000 cilvēku, taču lielākā daļa to dara caur Ķīnu. Ļoti retos gadījumos pārbēgšana notiek pāri demilitarizētajai zonai, kas ir viena no visvairāk apsargātajām teritorijām pasaulē.

Kopš 1953.gada, kad beidzās Korejas karš un tika noslēgts pamiers, no Ziemeļkorejas pārbēguši vairāk nekā 30 000 cilvēku, norāda Seula.

127 komentāri:

Anonīms
209 6
Anonīms Parādīt diskusiju
Mūk no paradīzes, tāpat kā kādreiz no Austrum Vācijas un PSRS.
Atbildēt Ziņot!
nja
174 8
nja Parādīt diskusiju
Jā, tas nav labi, kad automašīnai beidz darboties viens ritenis...
Atbildēt Ziņot!
vieplis
150 7
vieplis » asd Parādīt diskusiju
es domāju, ka tu varētu mēģināt bēgt uz blakus kaimiņvalsti un pēc tam rādīt bildi, ka tas ir to vērts dzīvot kā puķina hlopcam.
Atbildēt Ziņot!
Krievs
120 5
Krievs » ll Parādīt diskusiju
Pārējie mirst badā,bet veselākos sadzen ar karodziņiem uz mītiņiem.
Atbildēt Ziņot!
In God We Trust
79 3
In God We Trust » nja Parādīt diskusiju
Latvija ir ne vien ES, bet nu jau arī OECD valsts, un salīdzināt to ar ZK tiešām var tikai pultera propagandas aptumšotas krieva smadzenes...
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Citi kanāla «Ārvalstīs» raksti: