Pēc trakajiem laikapstākļiem biškopim pie stropiem teju nācies doties peldus Video

«Apollo»

Pēc trakajiem laikapstākļiem biškopim pie stropiem teju nācies doties peldus

Foto: Ekrānuzņēmums no video

Nedēļas sākumā piedzīvotā stiprā un ilgstošā lietus dēļ cietuši arī biškopji – rēzeknietim, lai piekļūtu saviem lidoņiem, bija jāpārbrien no lietus ūdens izveidojies «dīķis».

«2017.gada rudens lietavu izraisītie plūdi kritiski skāruši ne tikai lielos lauksaimniekus - graudaugu audzētājus. Arī citu nozaru pārstāvjiem - biškopjiem nākas saskarties ar pamatīgām problēmām.

Dēļ augstā ūdens līmeņa ir apdraudētas bišu novietnes, un, lai veiktu savus ikdienas biškopja darbus, biškopim Žanim Jesko Rēzeknes novada Nagļu pagastā nākas pat vairākus simtus metrus brist līdz viduklim aukstā ūdenī,» 19. septembrī publiskoto video komentē tā autors Andrejs Jesko.

24 stundas pēc «plūdiem» Dzipšļu medus dravas novietni bija jāsteidz glābt: «Pēdējās diennakts laikā ūdens līmenis ir cēlies par ~25cm (un turpina celties), sasniedzot kritisko atzīmi, kad jāuzsāk glābšanas operācija, iesaistot laivas un palīgus.

Daudzās upēs Latvijā ūdens līmenis pēdējā diennaktī sasniedzis maksimumu un patlaban vairs būtiski nepaaugstinās vai jau pazeminās, bet citviet turpinās ūdens līmeņa celšanās, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvā informācija.

Ceturtdien un piektdien gaidāmais lietus, iespējams, kavēs ūdens līmeņa krišanos un vietām var izraisīt atkārtotu kāpumu, īpaši valsts austrumu daļā.

 

16 komentāri:

Valdis
16 1
Valdis
Nu, un kāpēc rakstā "dīķis" un "plūdi" likti pēdiņās? Tā varētu aprakstīt situāciju uz rakstāmgalda pēc kafijas krūzes apgāšanas. Stipras lietusgāzes izraisa īstus plūdus, un dīķis ir tas, kas lielāks un dziļāks par peļķi
Atbildēt Ziņot!
jep
6 1
jep Parādīt diskusiju
iesaku nopirkt gunijas zabaku puskombinzonu.
Atbildēt Ziņot!
Anonīms
6 2
Anonīms
Arī šajā lietā ir savs labumiņš. Dakteri apgalvo, ka peldēšana ir laba lieta.
Atbildēt Ziņot!
a
4 3
a
tāda ākstīšanās. tak dziļums mierīgi atļauj ar traktoru tur iebraukt un tos stropus piekabē sakrāmēt.
Atbildēt Ziņot!
ugunskrustietis
4 4
ugunskrustietis Parādīt diskusiju
Un Latvijā valdošajiem par to visu nospļauties.
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Vēl par tēmu

Citi kanāla «Trakas lietas» raksti: