PETA aicina vegānus ziedot savas kakas

«Apollo»

PETA aicina vegānus ziedot savas kakas

Foto: AP/Scanpix

Dzīvnieku tiesību aizstāvības organizācija PETA publiski aicinājusi visus vegānus, kuriem ir labs veselības stāvoklis, kļūt pat brīvprātīgajiem kaku donoriem, proti, regulāri ziedot savas kakas, lai apmierinātu augošo pieprasījumu pēc kvalitatīvas fekālās mikrofloras, vēsta izdevums «Newsweek».

Kā liecina pētījums, kas publicēts zinātniskajā žurnālā «The New England Journal of Medicine», pieprasījums pēc kvalitatīvām fekālijām pieaug tādēļ, ka fekālās mikrofloras transplantācija var palīdzēt ārstēt «Clostridium difficile» infekcijas un citas kuņģa, un zarnu trakta sistēmas slimības.

Pētījuma ietvaros tika atklāts, ka 81 procents pacientu, kas cieta no «Clostridium difficile» infekcijas, pilnībā atlaba pēc tam, kad tiem tika veikta fekālās mikrofloras transplantācija. Tiesa, lielākā problēma ir tāda, ka mūsdienās kvalitatīvas fekālijas ir ārkārtīgi reti sastopamas, tāpēc pētnieki sasparojušies, lai noskaidrotu, kāds dzīvesveids un uzturs var nodrošināt pēc iespējas kvalitatīvāku fekāliju izstrādāšanos.

Organizācija PETA skaidro, ka cilvēki, kuri uzturā lieto dārzeņus un augļus, var nodrošināt daudz kvalitatīvākas kakas, kā tie, kuri patērē dzīvnieku valsts produktus. To arī pierāda vairāki pētījumi, tomēr, lai droši varētu paļauties uz šādu secinājumu, nepieciešama padziļināta izpēte.

«Vegāni no nāves izglābj aptuveni 100 dzīvniekus gadā, taču tagad, ar savu kaku palīdzību, tie varēs glābt arī cilvēkus,» izteicās PETA prezidente Ingrīda Ņūkirka.

Fekālās mikrofloras transplantācija vēl nav oficiāli apstiprināta medicīniskā procedūra, tomēr tā jau pierādījusi sevi kā efektīvu dažādu infekciju dziedēšanā.

87 komentāri:

galvenais jautājums
125 4
galvenais jautājums Parādīt diskusiju
Cik maksās par katru nodoto kilogramu?
Atbildēt Ziņot!
TuristsLV
130 9
TuristsLV Parādīt diskusiju
Vai šodien ir 1. aprīlis?
Atbildēt Ziņot!
>:-)
55 2
>:-) Parādīt diskusiju
vai tad zirgāboli un govju karašas vairs neder ?
Atbildēt Ziņot!
teksta filtrs
57 3
teksta filtrs Parādīt diskusiju
vispirms nevajag iznīcināt dabisko zarnu mikrofloru ar antibiotikām , ķīmiskām piedevām pārtikas
produktos , ķīmiskiem tīrīšanas līdzekļiem u.c.
- un dabiskā mikroflora atjaunosies pati no sevis !
TIE ANGĻU ''ZINĀTNIEKI'' IR PAVISAM NOJŪGUŠIES PUBLICĒJOT ŠĀDUS TEKSTUS !
Atbildēt Ziņot!
secinājums
85 9
secinājums Parādīt diskusiju
Par cik Fredis tirgo savu kaku?
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Vēl par tēmu

Citi kanāla «IT&T. Zinātne» raksti: