Pētījums: Vidusjūra ir pasaules bīstamākā robeža

LETA

Pētījums: Vidusjūra ir pasaules bīstamākā robeža

AFP/Scanpix

Vidusjūrā kopš 2000.gada dzīvību zaudējuši vismaz 33 760 imigranti, kas šo Eiropas jūras robežu padara par visbīstamāko robežu pasaulē, liecina ANO Starptautiskās migrācijas organizācijas (IOM) pētījums.

Lai arī absolūtais bojāgājušo skaits ir samazinājies, kopš Eiropas Savienība (ES) un Turcija pagājušajā gadā slēdza migrācijas maršrutu jūras austrumos, patiesībā risks dzīvībai ir pieaudzis, jo svarīgāks kļuvis garākais maršruts starp Lībiju un Itāliju, teikts Eiropas Universitātes institūta profesora Filipa Faržē pētījumā.

«Tādējādi migrācijas apturēšana un bojājas novēršana jūrā varētu būt daļēji konfliktējoši mērķi,» norāda Faržē. «Īsāku un mazāk bīstamu maršrutu slēgšana var atvērt garākus un bīstamākus maršrutus, tādējādi palielinot iespēju mirt jūrā.»

Kopš janvāra Vidusjūru šķērsojuši 161 000 bēgļu un migrantu, no kuriem vairums nonākuši Itālijā. Teju 3000 gājuši bojā vai pazuduši.

Lielākā Itālijā nonākušās grupas ir no Nigērijas, Eritrejas un Gvinejas.

Šogad mazāk nekā trešā daļa Itālijas dienvidos nonākušo cilvēku ir bēgļi, bet pārējie nemeklē patvērumu, bet labāku ekonomisko nākotni, norādīja Faržē.

70 komentāri:

sirga
78 2
sirga Parādīt diskusiju
Kā zināms valstu robežas nelegāli pārkāpt nav atļauts. ir zināms, ka citur būvē žogus, citur uz robežpārkāpējiem šauj bez brīdinājuma, droši vien ktrā valstī . Bet tūkstošiem dodas riskantā peldējumā pāri jūrai, Ne tuvu visi ir kara bēgļi. Žēl, ka cilvēki piemānīti, bet kāpēc viņi nonāķot citā valstī ignorē tur esošo kārtību, demolē, pieprasa. Tas nekādi neveicina līdzjūtību. Tikai rada dusmas, ka gadiem tas tiek organizēts, praktiski cilvēku kontrabanda, un neviena vara nespēj to ne ierobežot, ne pārtraukt.
Atbildēt Ziņot!
x
33 1
x
Šie cilvēki noslīkt nebaidās. Ja sāks šaut uz viņiem uz robežas,tad viņi sapratīs,ka nedrīkst. Viņi ir kā bara dzīvnieki,kur viens,tur visi. Ne tāpēc Eiropas cilvēki cēluši savu dzīves līmeni ar savu darbu,lai sirseņi to apēstu.
Atbildēt Ziņot!
ha
40 4
ha
Kontrabandistu radītais haoss ar patvērumniekiem ir izdevīgs PASAULES GLOBĀLAJAI varai, kas ir spekulatīvā kapitāla turētāji - kapitāla, kas iet PĀRI robežām, lai to nekas nekavētu spekulēt = pirkt un pārpirkt un uz tā uzvārīties! Lai tas notiktu, nepieciešama vājas valstis, pakalpīgas valdības un etniski vai reliģiski sašķelta sabiedrība, kas nevar vienoties par pretestību globālā kapitāla sistēmai. Kā to panāk?

Vispirms kādas valsts pamattautu, piemēram, latviešus piespiež uz ekonomisko trimdu, vietējos resursus uzņēmumus, mežus un bankas pamazām prihvatizē un izpārdod – ārzemju kapitālam, lai vietējiem nekas nepiederētu. Tad ieved bēgļus, sākumā nedaudz.. tad arvien vaiŗāk. Tas ir TAUTU, reliģiju un rasu SAJAUKŠANAS plāns! >

Līdzīgi darīja Staļins - deportējot veselas tautas, tikai vardarbīgāk, tagad tas tiek panākts ar rafinētākiem līdzekļiem, bet etniski, kulturāli un reliģiski sašķeltu PŪLI vieglāk valdīt - tie nekad ne par ko nespēs vienoties! TĀDA ir GLOBALIZATORU jaunā sistēma: bezrobežu "atvērtā sabiedrība" - bez valstu robežām un bez morālajām robežām!

Galvenais uzdevums ir vājināt 1) dabisko ģimeni, 2) nacionālu valsti un 3) tradicionālo kristietību... vietā liberasti "junkeri" piedāvā 1) brīvo seksu (izvirtību), 2) kosmopolītismu un bēgļus un 3) ateismu vai ezotērismu.. galvenais graut identitāti... graut robežas, graut struktūras, lai pēc tam manipulētu šajā vadāmajā haosā
Atbildēt Ziņot!
Feiks Akaunts
26 2
Feiks Akaunts
ko profesors iesaka problēmas risināšanai? :) atvērt visas robežas lai var nākt kas grib bez bīstamības. pazīstam komunistus un viņu tautu sadraudzību.

universitātes. sekojiet ko jūsu bērniem māca universitātēs. Brexit balsojuma analīze liecina ka universitātes absolvējušie ir kvēlākie eiroliberālie velkomisti.
Atbildēt Ziņot!
Praktiski skaidrā
26 3
Praktiski skaidrā
Vidusjūra nav nekāda robeža. Ja esi tik stulbs un/vai izmisis, tad rēķinies ar nopietnu varbūtību. Eirofunkcionāri krietni labāk izskatītos, ja izbeigtu vaimanāt šajā sakarā.
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Citi kanāla «Ārvalstīs» raksti: