Policija: Sludinājumu portālus zagtu automašīnu tirgošanai izmanto reti

LETA

Ilustratīvs attēls.

Ilustratīvs attēls.

Foto: behang, CC BY-NC-ND 2.0

Valsts policija (VP) mantisku noziegumu šķetināšanā pārbauda arī sludinājumu portālus, taču tos zagtu automašīnai tirgošanai izmanto reti, aģentūrai LETA atzina VP preses pārstāve Ilze Jurēvica.

Viņa skaidroja, ka zagļiem sludinājuma ievietošana ir pārāk atklāts veids zagtas automašīnas tirgošanai, līdz ar to pieaug risks tikt pieķertiem. Zagtas automašīnas tiek mēģināts realizēt citās valstīs vai arī tās tiek izjauktas pa detaļām, kuras pēcāk tiek notirgotas citādākos veidos.

Sludinājuma portālu izmantošana arī citos mantiskos noziegumos nav pārāk bieža parādība, teica VP pārstāve. «Protams, ja rodas kādas aizdomas vai, ja ir saņemta informācija par iespējamu krāpniecības mēģinājumu, izmantojot sludinājumu portālus, policija šo informāciju pārbauda,» paskaidroja Jurēvica.

«Lai arī ar šādām situācijām policija mēdz saskarties, nevarētu teikt, ka krāpnieki īpaši vairāk izmantotu tieši sludinājumu portālus savu noziedzīgo nodomu realizēšanai. Drīzāk tā ir viena no platformām, kuru krāpnieki izmanto savu noziedzīgo rūpalu realizēšanā, pastarpināti sociālo tīklu sniegtajām iespējām un arī ārpus kibertelpai,» norādīja Jurēvica.

Policija pēdējo divu gadu laikā informējusi sabiedrību par vairākiem noziegumiem, kas paveikti, izmantojot sludinājumu portālus. Tā jūnijā policija lūdza prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret noziedzīgu grupu, kas nodarbojās ar lauksaimnieku apkrāpšanu. Pēdējā pusotra gada laikā policijā bija vērsušās vairākas personas, kuras, vēloties iegādāties sludinājumu portālā ievietoto lauksaimniecības tehniku, kļuvušas par krāpšanas upuriem. Tādējādi krāpnieki no lauksaimniekiem ieguvuši avansa maksājumu par tehniku, kura patiesībā nemaz neeksistē un nevar tikt pārdota.

Arī pērn atklāta krāpšana, kad četras personas no vairākām zemnieku saimniecībām un privātpersonām izkrāpa 237 tonnas graudu. Noziedznieki savā shēmā bija izmantojuši sludinājumu portālus.

Jau ziņots, ka Valsts ieņēmumu dienests (VID) nolēmis apturēt Latvijas lielākā sludinājumu portāla «ss.lv» darbību saistībā ar tā atteikšanos sniegt informāciju par nereģistrētiem auto tirgotājiem. VID apturējis arī ar «ss.lv» īpašniekiem saistītā uzņēmuma SIA «Internet» saimniecisko darbību. «Internet» 1.augustā pieņemto VID lēmumu par «Internet» saimnieciskās darbības apturēšanu 3.augustā ir pārsūdzējusi VID ģenerāldirektorei.

Sludinājumu portāls «ss.lv gan nomainījis domēna vārdu pret «ss.com», turpinot darboties šajā adresē.

Notiekošais ap sludinājumu portālu «ss.lv» radījis sašutuma vētru informācijas tehnoloģiju nozarē.

15 komentāri:

aborigēns
26 4
aborigēns Parādīt diskusiju
bet valsts izzadzēji kā zaga tā zags ''krējums'' un to šestjorkas .
Atbildēt Ziņot!
Dzidra Petrovska
22 4
Dzidra Petrovska
Uzńēmēji maksā nodokłus ,lai uzturētu dienestus,kuriem jánodrošina tiesiskumu un jānovērš nelikumības, un jāatrod párkāpējus pašiem!!! Tas ir šo dienestu tiešais darbs,netraucēt uzńēmēju par citu pilsońu pārkāpumiem,bet par algu ko sańem strādāt pašiem ! Neviens nav tiesīgs piespiest uzńēmēju stučīt!!! VID iespējams neracionāli tērē iestādes funkcijām piešķirto naudu! Ir tehnoloģiju laikmets! Jāsāk apšaubīt vai iestàde darbojas paredzēto mèrķu sasniegßanai vai lielàkoties reiderācijai investoru labā!
Atbildēt Ziņot!
Valdis
12 2
Valdis
Cīrulienei obloms ! Kolēģi no struktūrām neatbalsta marazmātisko uzbrukumu ss.lv. Tagad būs jāiet pie Māra "uz tepiķi".
Atbildēt Ziņot!
??????????
24 9
?????????? Parādīt diskusiju
Vai tad no sludinājuma portālā, neredzot pašu automašīnu, var poliči pateikt vai tā ir vai nav zagta? Absurds apgalvojums.
Atbildēt Ziņot!
Anonīms
12 3
Anonīms
Zzs darboņi izmisīgi meklē ieganstus ss.com slēgšanai
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Vēl par tēmu

Citi kanāla «Kriminālziņas» raksti: