Prognozē, ka zelta rudens šogad varētu būt īpaši krāšņs Attēlu galerija

LETA

Zelta rudens dažviet Latvijā 24 attēli

Zelta rudens dažviet Latvijā

Foto: Edijs Pālens/LETA

Laikapstākļi tuvākajā nedēļā sekmēs lapu krāsošanos, sevišķi valsts austrumu daļā, un zelta rudens šogad Latvijā var izrādīties īpaši krāšņs, liecina prognozes.

Saskaņā ar «AccuWeather» apkopoto informāciju rudens krāsu spilgtumu ietekmē vairāki faktori, visvairāk - saules spīdēšanas ilgums un gaisa temperatūra.

Saulains laiks un dzestras naktis veicina gan dzelteno, gan sarkano toņu parādīšanos lapās. Dzeltenā un oranžā krāsa lapās parādās, noārdoties hlorofilam jeb zaļajam pigmentam, savukārt sarkanās krāsas pigmenta veidošanās cieši saistīta ar ogļhidrātu daudzumu augšanas sezonas izskaņā.

Lietains laiks un mitra augsne vasaras beigās veicina pastiprinātu ogļhidrātu uzkrāšanos, savukārt agrs sals rudenī aptur sarkanā pigmenta veidošanos.

Patlaban Latvijā ir visi priekšnosacījumi spilgtām rudens krāsām. Tuvākajās diennaktīs gaidāmais saulainais laiks un visai vēsās naktis ļaus koku lapām krāsoties dzeltenos un sārtos toņos, straujāk tas notiks valsts austrumu daļā, kur gaidāmas dzestrākas naktis.

Nav gaidāms ne stiprs vējš, ne lietus, kas izraisītu pastiprinātu lapu krišanu. Gaisa temperatūra tuvākajās naktīs visā valstī saglabāsies virs nulles, dodot iespēju lapām iegūt sarkanīgus toņus.

Līdzīgi kā citus gadus, zelta rudens kulminācija gaidāma oktobrī.

23 komentāri:

Peteris
33 8
Peteris » Demokrātiski Parādīt diskusiju
Mila un skaista , LAVIJA .
Atbildēt Ziņot!
īpaši stulbs
16 8
īpaši stulbs Parādīt diskusiju
Mēs te, Jēkabpilī, visi gaidām krāšņo rudeni.
Atbildēt Ziņot!
fzss
13 8
fzss Parādīt diskusiju
nevajag ne rudeni, ne ziemu, tā jau prieku pamaz....
Atbildēt Ziņot!
aina
7 3
aina Parādīt diskusiju
Es gribu vasaru!!!Negribu ne zelta,ne platina rudeni!Gribu normalu vasaru!
Atbildēt Ziņot!
čūsk
19 18
čūsk
....īpaši krāšņi varētu izskatīties applūdušie rudzu lauki, izskalotie ceļi , piedirstās govju kūtis , nenovāktie kartupeļi, un Prezidenta kabinets, un Ušakova kabinets, un ZZS kabinets ar Metru fotogrāfijā....
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Vēl par tēmu

Citi kanāla «Dabas skaistums» raksti: