Rīgā jaunieši no labām ģimenēm atrok kapus un veic sātaniskus rituālus

«Apollo»

Ilustratīvs attēls

Ilustratīvs attēls

Foto: Evija Trifanova/LETA

Pēdējos divos gados Rīgas kapsētās daudzkārt konstatēts, kas tāds, kas veselam saprātam nav saprotams. Konstatēti aptuveni 30 gadījumu, kad atraktas cilvēku atdusas vietas un no tām pat nozagtas mirušo ķermeņu daļas, vēsta TV3 raidījums «Bez Tabu».

Regulāra kapuvietu atrakšana Rīgā sākusies 2015. gadā. Policija ierosinājusi krimināllietas. Versija – apgāna kapus, lai iegūtu ko vērtīgu. Tajā gadā likumsargi 14 dienas dežūrējuši kapsētās, līdz beidzot nakts melnumā notverti kapu apgānītāji nozieguma vietā.

Kā stāsta toreizējā Rīgas Kurzemes policijas iecirkņa galvenā kriminālpoliciste, redzētais licis asinīm sastingt dzīslās pat pieredzējušākajiem likumsargiem. Darbinieki dzirdējuši, ka notiek saruna par gariem. Cilvēku grupa sēdējusi kapos un kaut ko darījusi ar svecēm.

Kā pēc tam noskaidrojies, konkrētajiem mērķiem bijis vajadzīgs galvaskauss. Noziegumu pastrādājusi četru jauniešu grupa. Tajā ir viena nepilngadīga meitene un grupas līderis 22 gadus vecs puisis ar augstāko izglītību. Vēlāk noskaidrots, ka visi jaunieši nākuši no labām ģimenēm.

Teoloģijas profesors Valdis Tēraudkalns gan pieļauj, ka tā ir prātam neaptverama izklaide nevis ticība, piemēram, sātanam, kā to sauc vecticībnieki, kuru konfesijas pārstāvju atdusas vietas apgānītas un izzagti galvaskausi.

«Pētniecībā lieto arī tādu jēdzienu – jauniešu sātanisms, bet tas nenozīmē, ka tā ir sātanisma praktizēšana. Lielākoties tās ir jauniešu kultūras, kuras ar šādu simbolu un dažādu darbību palīdzību vēlas protestēt. Tas nozīmē piedzīvojumu, tusiņu kapos ar kaut kādu mistikas piegaršu,» uzskata teoloģijas profesors.

Tomēr policijas pārstāve guvusi pārliecību, ka jo īpaši līderis ar visu sirdi un dvēseli ir sātanismā: «Tad, kad mēs sākām runāt, kā līdz tam nonācis, vai viņš netic dievam un atbilde bija – jā. Viņš tic sātanam. Viņš pats griezis sev vēnas un mēģinājis nogaršot. Viņš ļoti interesējas par to tēmu un izmantoja literatūru. Pārsvarā pasūtītas grāmatas no Krievijas.»

Tolaik pierādīta četru kapuvietu apgānīšana un galvaskausu izzagšana. Neviens par nepieskaitāmu nav atzīts. Grupas līderis sodīts ar 80 sabiedriskā darba stundām. Taču kapus atrok aizvien. Pērn bijuši seši, šogad 14 šādi gadījumi.  

202 komentāri:

Tiesnesis
259 5
Tiesnesis Parādīt diskusiju
Es būtu visu šo "brandžu" uz pāris gadiem iesēdinājis, neskatoties uz "labajām ģimenēm"!
Atbildēt Ziņot!
vērīgais
271 7
vērīgais Parādīt diskusiju
kas te skaitās labas ģimenes ?
Atbildēt Ziņot!
Cita vērtību skala
141 3
Cita vērtību skala » w Parādīt diskusiju
Kāds ir LABO ĢIMEŅU kritērijs ?
Atbildēt Ziņot!
kasis kasis
269 12
kasis kasis » vērīgais Parādīt diskusiju
Tās,kurās vecāki pēkšņi miljonāri palikuši.Mums sabiedrības krējums ir valsts un tautas aplaupītāji,mašeņiki un citi atbrosi.Ja Tu nevari savam bērnam atmaksāt labākās skolas,apģērbu,uz 18 gadiem nevari Bentliju uzdāvināt,tad tava ģimene ir nelabvēlīga.Vo kā!
Atbildēt Ziņot!
Zuze
91 2
Zuze » w Parādīt diskusiju
Piekrītu!!! Varbūt tās labās ģimenes nemaz nav tik LABAS????????? LABAS finansiāli, vai morāli??????
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Citi kanāla «Sabiedrība» raksti: