Rīgas dzimtsarakstu nodaļa līgavai sabojā kāzu dienu Papildināts

Apollo, redakcija@apollo.lv

Ilustratīvs attēls

Ilustratīvs attēls

Foto: Terry Ku, CC BY-SA 2.0

Laulībām ikviena cilvēka dzīvē vajadzētu būt vienam no skaistākajiem brīžiem. Nepatīkamus mirkļus savā laulību ceremonijas dienā Rīgas pilsētas Vidzemes dzimtsarakstu nodaļā piedzīvojusi kāda rīdziniece, proti, vēloties salaulāties ar savu izredzēto - Nigērijas pilsoni, sievietei izteiktas pat tik nepatīkamas piezīmes, kā: «Varējāt braukt precēties uz Āfriku!»

Laulību reģistrācija ar ārzemnieku - nigērieti, notikusi šā gada maijā. Sieviete, kā tas ierasts šādās reizēs, mēnesi iepriekš iesniegusi visus nepieciešamos dokumentus dzimtsarakstu nodaļā. Tā kā viņas līgavainis ir Nigērijas pilsonis, iesniegta arī uzturēšanās atļauja. 

Sieviete savu sāpīgo pieredzi izklāstījusi sūdzību portālā «sudzibas.lv».

«Svinību dienā ieradāmies Rīgas pilsētas Vidzemes dzimtsarakstu nodaļā. Pirms svinīgās ceremonijas no mums un lieciniekiem tika paņemtas pases, lai ievadītu informāciju laulību apliecības sagatavošanai. Tad arī sākās problēmas, proti, viņu klasifikatorā neuzrādot tādu tautību, kāda ir manam līgavainim. Darbinieki piedāvāja ierakstīt «nezināma tautība», pret ko iebildām,» savu sāpi stāsta sieviete. 

Līgava neslēpj, ka kāzu diena pamazām tika izbojāta: «Pēc mirkļa visā šajā procesā pievienojās dzimtsarakstu nodaļas vadītāja vietnieks Miervaldis Jenčs, uzspiežot savus skaidrojumus un izsakot aizskarošus komentārus, piemēram: «Es esot varējusi braukt precēties uz Āfriku!» Pēc visiem birokrātiskajiem procesiem man paziņoja, ka nav jau nekas traks, ja laulības apliecībā neparādās tautība,» raksta sieviete. 

Viņa arī atklāj, ka laulību liecinieks bijis ārzemnieks un ceremonijas laikā izskanējis nekorekts jautājums - «Vai laulību apliecības var uzticēt lieciniekiem?»

Lai gan turpmākie kāzu dienas notikumi esot kompensējuši Rīgas pilsētas Vidzemes dzimtsarakstu nodaļā piedzīvoto, pēc nepatīkamās pieredzes līgavai radies jautājums - «Kāpēc visu šo procesu vajadzēja? Kāpēc bija nepieciešams bojāt kāzu dienu?» 

Lai noskaidrotu radušās situācijas detaļas, portāls Apollo sazinājās ar Rīgas domi, kuras pakļautībā atrodas Rīgas pilsētas Vidzemes dzimtsarakstu nodaļa. 

Rīgas domē mums paskaidroja, ka minētais pārpratums, visticamāk, radies tehniskas kļūmes rezultātā. «Šobrīd Dzimtsarakstu nodaļas darbinieki pārbauda, kāpēc tautību klasifikatorā norādīto tautību šajā gadījumā nevarēja atrast. Visticamāk tehnisku iemeslu dēļ sistēma nebija atjaunota,» skaidro Rīgas domes pārstāvis Uģis Vidauskis. 

Attiecībā uz konkrēto situāciju, Rīgas pilsētas Vidzemes dzimtsarakstu nodaļas darbinieki paskaidrojuši, ka gadījumos, kad  kaut kādu iemeslu dēļ tautību nevar ierakstīt, ir iespēja atstāt neaizpildītu šo lauku vai ierakstīt tekstu «nezināma», kas arī tika izdarīts. Tas neesot obligāti aizpildāmais lauks, un tiek paskaidrots arī apmeklētājiem - ka tautība laulības apliecībā netiek rakstīta.

«Minētā tikšanās noritējusi diezgan nervozā gaisotnē, tādējādi ļoti iespējams, ka abas puses viena otru pārpratušas. Jebkurā gadījumā Nodaļas darbinieki un pašvaldība izsaka nožēlu un atvainojas jaunajam pārim, ka bija jāpārdzīvo nepatīkami brīži laulības reģistrācijas dienā. Nodaļā strādā pieredzējuši un profesionāli darbinieki, kuri vienmēr ir korekti un saprotoši pret saviem apmeklētājiem. Šis gadījums būs atgādinājums, ka jābūt iecietīgiem, pacietīgiem un ļoti uzmanīgiem,» skaidro Vidauskis. 

344 komentāri:

Lat
750 32
Lat » Hildegarde Gilderbauma Parādīt diskusiju
Tāpēc, ka vajag Eiropas pilsonību un uzturēšanās atļauju.
Atbildēt Ziņot!
AA
438 17
AA » Hildegarde Gilderbauma Parādīt diskusiju
Noteikti atteiksies no LV pilsonības un pieņems nigērijas,īsta mīlestība
Atbildēt Ziņot!
Gruzis
402 17
Gruzis Parādīt diskusiju
Valsts piederība "nigērietis", protams ir, bet tādas tautības "nigērietis" īstenībā nemaz nav. Nigērija ir etniski raiba valsts, kuru apdzīvo vairāk kā 250 tautības (hausi, jorubi, igbo, fulbi u.c.), ne par velti tur laiku palaikam uzliesmo etniski vai reliģiski konflikti. Vai dzimtsarakstu darbiniece drīkstēja dokumentos rakstīt ko tādu, kas dabā nemaz nav?
Atbildēt Ziņot!
Anonīms
838 49
Anonīms Parādīt diskusiju
Interesanti, kāpēc līgavai, kuras līgavainis ir no Āfrikas valsts ,aizskarošs likās teiciens par iespēju laulāties līgavaiņa dzimtenē?
Atbildēt Ziņot!
Lat
259 12
Lat » Kindzulis Parādīt diskusiju
Arī brīnos ko tās mūsu meičas nedodas uz vīra dzimteni. Ja vīrs būtu no Amērikas vai Rietumeiropas, tad gan palekdamās aizskrietu no Latvijas.
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Vēl par tēmu

Citi kanāla ««Apollo» SOS!» raksti: