Rīgas ielās atgriezīsies vēsturiskais autobuss «Ikaruss 55 Lux» Attēlu galerija

«Apollo»

Rīgas ielās atgriezīsies vēsturiskais autobuss «Ikaruss 55 Lux» 4 attēli

Foto: Publicitātes foto

Sestdien, 19.augustā jau 12. gadu pēc kārtas norisināsies gada vērienīgākais Latvijas seno spēkratu salidojums Rīga Retro 2017. Šajā pasākumā pirmo reizi plašākai publikai pēc pilnas profesionālas restaurācijas tiks izrādīts pagājušā gadsimta lepnākais Austrumeiropas autobuss - Ikarus 55 Lux, informēja «Ceļu satiksmes drošības direkcijā».

Autobuss ražots 1966. gadā Ungārijā un tika lietots visā plašajā Padomju Savienībā un citās sociālisma valstīs. Arī Rīgas autobusu parka rīcībā bija šī modeļa autobusi un pārsvarā tie tika lietoti starppilsētu maršrutos, kā arī tika braukts tālākos reisos uz Ļeņingradu, Tallinu un Viļņu.

Ikarus luksus modeļa autobusiem standarta komplektācijā ietilpa 32 ērtas pasažieru sēdvietas, no kurām astoņas varēja būt aprīkotas ar galdiņiem. Salona aizmugurē atradās pat neliels bāriņš. Dodoties tālākos reisos, oficiante pasažieriem pasniedza atvēsinošus dzērienus. Jāpiezīmē gan, ka PSRS no šīm «ekstrām» atteicās, nelielo bāru aizvietojot ar papildus sēdvietām. Toties padomju valstīs izmantotajiem autobusiem bija sava atšķirības zīme, proti, efektīgs prožektors autobusa priekšpusē uz jumta.

Autobuss, ko redzēsim Rīga Retro, uz Latviju stipri nolietotā stāvoklī tika atvests no Tartu Igaunijā. Latvijā šī modeļa Ikarus autobusi vairs nav saglabājušies. Autobusa pilna restaurācija tika veikta Latvijā, piedaloties gan Rīgas Motormuzeja galvenajam restauratoram Gunāram Dortānam, gan Latvijas Antīko automobiļu kluba (AAK) biedriem, un tā ilga veselus 4 gadus. Spēkratam ir oriģinālā komplektācija. Saglabāti un restaurēti ārējie dekoratīvie elementi, kā arī bagāžas plaukti ar tīkliņiem - salonā. Arī ziloņkaula un ķieģeļu sarkanais krāsojums piemeklēts oriģināls.

Jau ziņots, ka AAK 45 gadu jubilejas Rīga Retro pasākumā piedalīsies ievērojams skaits ekipāžu - aptuveni 130 seno spēkratu, kas ataino gandrīz 100 gadu ilgu pasaules un Latvijas auto un moto būves vēsturi. Senie spēkrati pie Rīgas Motormuzeja sestdienas rītā sāks pulcēties jau no 9.30. Apskatīt senos spēkratus pie muzeja varēs līdz pat plkst. 12.00, kad tiks dots starts tradicionālajam parādes braucienam līdz Rīgas centram, kas vienmēr priecē gan skatītājus, gan pašus braucējus.

Parādes brauciens noslēgsies ar senās tehnikas izstādi Kalpaka bulvārī posmā no Krišjāņa Valdemāra ielas līdz Elizabetes ielai. Šeit Rīgas iedzīvotājus un viesus senie spēkrati priecēs no 12.30 līdz 13.30. Parādes maršruts: Rīgas Motormuzejs - S.Eizenšteina iela - Šmerļa iela - Brīvības gatve - Brīvības iela - Kalpaka bulvāris.

20 komentāri:

ADG
40 1
ADG Parādīt diskusiju
Atceros, kā mazs puika braucu ar šitādu no laukiem uz Rīgu.
Līkās dikti smalks.
Atbildēt Ziņot!
Janovich
13 0
Janovich
kad notika pirmā AAK parāde 70-o gadu sākumā, šitādi pa retam uz Vidzemes šosejas bia redzami un piesaistīja ar dizainu, aizvietātāji kantainie Ikaruss likās moderni, gan jau arī ir maz
Atbildēt Ziņot!
Sprīdītis ar lāpstu
17 2
Sprīdītis ar lāpstu Parādīt diskusiju
Līkties nevarēja nekādi! Tas bija "laineris" tiem gadiem PSRS. Jau iztālēm varēja pēc skaņas dzirdēt, ka ugunsrobā...
Atbildēt Ziņot!
Abusa šoferis>AHA
8 0
Abusa šoferis>AHA
Tev laikam ar galvu īsti kartībā nav,jeb neesi tālāk par Plakanciemu un Vangažiem braucis.Tur tiešām it tevis pieminētās kastes.Ir bijusi laime aptaustīt arī šo Ikaruss.Tiem laikaiem tas tiešām bija kosmoss.Neko līdzīgu pat tuvumā, padomju bloks neražoja.Modernie pat tevis pieminētas kastes ir galvas tiesu pārakas gan drošības,gan komforta un ekonomijas ziņā.Te vispār nav ko slīdzināt.Bet autobusu vectētiņa priekšā cepuri nost.Arī restaurātoriem visa cieņa.
Atbildēt Ziņot!
Mazliet retro
6 0
Mazliet retro
Mēs, bērni, to mēdzām dēvēt par "bārdas skujamo aparātu"...
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Citi kanāla «Notikumi» raksti: