Skaidro, kādēļ VUGD neapziņoja smakojošā Vecmīlgrāvja iedzīvotājus

LETA

Skaidro, kādēļ VUGD neapziņoja smakojošā Vecmīlgrāvja iedzīvotājus

Foto: uneduex, CC BY-NC-ND 2.0

Neskaidrās smakas pārņemtā Vecmīlgrāvja iedzīvotājus Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) vakar vakarā neapziņoja par tālāko rīcību tāpēc, ka Valsts vides dienests (VVD) nebija sniedzis informāciju par smakas radītu apdraudējumu cilvēkiem.

VUGD aģentūrai LETA skaidroja, ka vakar ap plkst.20 VUGD saņēma izsaukumu uz Vecmīlgrāvja apkaimi Rīgā par smakas izplatīšanos, kuras izcelsmes avotu neizdevās konstatēt. Smakas izcelsmi, apjomu un bīstamību skaidro VVD. Ja no VVD būtu saņemta informācija par apdraudējumu iedzīvotājiem, tad, izmantojot pieejamos apziņošanas līdzekļus un iespējas, iedzīvotāji nekavējoties tiktu informēti par bīstamību un nepieciešamo rīcību, apgalvo VUGD.

Dienestā arī informē, ka gadījumā, ja ir notikusi bīstamu ķīmisko vielu noplūde un cilvēks atrodas ārpus telpām, ir jānostājas perpendikulāri vēja virzienam un jāiet vismaz 800 metrus uz priekšu ārā no bīstamās zonas, kā arī par notikušo jāinformē pārējie iedzīvotāji. Šādos gadījumos nedrīkst aiztikt šķidras vai cietas ķīmiskās vielas, nedrīkst arī iet dūmu vai ķīmiskās vielas tvaiku mākonī. Atrodoties piesārņotajā teritorijā, jāaizklāj mute ar audumu vai apģērbu. Ja cilvēks pakļauts bīstamo vielu ietekmei un ir slikta pašsajūta, jāvēršas pēc palīdzības pie medicīnas darbiniekiem.

Ja notikusi bīstamo ķīmisko vielu noplūde vai radiācijas avārija un cilvēks atrodas ēkā, tad jāaizver ārdurvis, iekšdurvis, logus un visas iespējamās atveres, lai gaiss no ārpuses neieplūst telpās. Šādos gadījumos jānoslēdz vai jāizslēdz ventilācija, gaisa kondicionieri, jāaiztaisa ar līmlenti, plēvi vai alumīnija foliju atveres nosūces mehānismiem virtuvē, vannas istabā un citās telpās.

Tāpat jāaiztaisa atveres zem durvīm ar mitriem dvieļiem vai plēvi un līmlenti un jāiet uz telpu, kas atrodas virs zemes līmeņa un kurai ir vismazāk atveru uz ārpusi. Ja gāzes vai tvaiki iekļūst ēkā, jāveic seklas ieelpas caur dvieli vai citu audumu.

Kā ziņots, otrdienas vakarā iedzīvotāji ziņoja par Vecmīlgrāvī un tā apkārtnē gaisā izplatījušos nezināmas izcelsmes vielas smaku. VUGD skaidroja, ka laikā no plkst.20 līdz 22 par to saņemti vairāk nekā 400 zvani uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112. Ierodoties notikuma vietā, kopā ar VVD un Ostas policiju tika apsekota teritorija, bet konkrēts smakas izcelsmes avots netika konstatēts.

VVD pieļauj, ka Vecmīlgrāvī gaisā izdalījusies smaka varētu būt merkaptāni. Merkaptāni tiek pievienoti kā piedeva gāzei, lai varētu konstatēt tās noplūdes un gāzes klātbūtni apkārtējā vidē. Pat ļoti niecīgs daudzums šīs vielas izraisa nepatīkamu smaku un diskomfortu, taču mazā koncentrācijā tas nav bīstams veselībai.

66 komentāri:

Anonīms
120 1
Anonīms Parādīt diskusiju
lai VVD beidz vienreiz muldeet, vinji ntos gadus nemana smakas Mangaljos ar, tur no naftas terminaaliem taada dvinga naak ka bil seerkoku aizdedzinaat, sabaazh vinjiem banknotes naasiis, un viss ir ok
Atbildēt Ziņot!
kurzemnieks
129 3
kurzemnieks Parādīt diskusiju
Pieļauj, ka tas varētu būt, bet nezina, kas un kāpēc smird, un tomēr paziņo, ka nav kaitīgi. Īsti LR valsts varas rīcības paraugs. Policisti, ierēdņi apsekoja un neko neatrada, bet šodien lūdz iedzīvotāju palīdzību, ja nu kāds kaut ko redzējis. Ir 21.gadsimts. Šaubos, vai no ierēdniecības vispār kāds vēl spēj loģiski domāt. Bet varbūt tas bija zarīns vai kāda cita indīga gāze!? Ja šoreiz tikai smirdēja, tad nākošreiz varbūt būs ne tikai smaka.
Atbildēt Ziņot!
Cheburaška ★
105 3
Cheburaška ★ Parādīt diskusiju
"Izcelsmes avotu nav izdevies noskaidrot" - kaut ko mēgina slēpt, vecie bezdeļi.
Atbildēt Ziņot!
guntis
102 4
guntis
Kurš no visiem tad ir atbildīgais???,zinājām bet mums rīkojumu nedeva!!!varbūt bij,varbūt tikai smirdēja nekaitīgi!!!,nu kurš tad atbild par situāciju un iespējamajām sekām????,...nu kā jau pierasts neviens!!!,nu tad aldziņa tiem priekšniekiem ar nepienākas!!!,jo tad jau iznāk ,ka saņem par rīkojuma gaidīšanu!!!,ABSURDS!!!!,priekšnieki saucās,prastam sētniekam lielāka atbildības sajūta!!!
Atbildēt Ziņot!
Hah
61 2
Hah Parādīt diskusiju
Karteja situacija, kur redzsm musu iestazu nespeju rikoties arkartas situacija. Labi ka smaka nebija bistama un nav upuru. Ja butu kada bistamo kimisko vielu noplude... bail iedomaties! VvD neviens nezin ka rikoties sadas situacijas. Jabrinas, ka nav nakusi klaja ar pazinojumu, ka si ir bijusi karteja vinu nomelnosanas akcija. Kads palaida smacinu, bet tgd slepjas un vaza VVD aiz deguna
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Vēl par tēmu

Citi kanāla «Sabiedrība» raksti: