Skarbā daba: Plēsīgs gepards nomedī nevainīgu impalu Attēlu galerija

Apollo

Skarbā daba: Plēsīgs gepards nomedī nevainīgu impalu 6 attēli

Foto: Caters News Agency/Scanpix

Plēsīgie gepardi ir ļoti ātri dzīvnieki, kas ļauj pie barības tikt daudz vieglāk nekā citiem savvaļas dzīvniekiem. Gepardi ēd tikai gaļu, savukārt iecienītākie no viņu medījumiem ir gazeles un impalas.

Fotogrāfam Deonam Honam Dienvidāfrikas Pilanesbergas Nacionālajā parkā augusta mēnesī izdevies iemūžināt unikālus kadrus. Izsalcis gepards metās virsū vienam no saviem iecienītākajiem medījumiem - impalai.

Hons aģentūrai «Caters News Agency» atklājis, ka impala centās aizbēgt no geparda, lecot augstu gaisā, tomēr dzīvniekam tomēr izdevās to noķert.

Vēl dažas minūtes pirms notikušā impala mierīgi staigāja apkārt un dzēra ūdeni. Vien pēc neilga mirkļa parādījās gepards, kas dzīvniekam uzbruka. 

«Nelaimīgais dzīvnieks centās pārlekt pāri gepardam, bet tas viņu noķēra gaisā. Vēlāk parādījās vēl divi gepardi un dzīvnieki kopīgi medījumu aizvilka prom, lai to izbaudītu,» stāsta fotogrāfs.

«Tās bija ilgākās 58 sekundes manā mūžā,» viņš atklāj.

52 komentāri:

Āmuris
50 1
Āmuris » ui Parādīt diskusiju
Skarbā daba - rūpējoties par veģetāriešiem šodien kāpostlaukā spaidīju kāpostu balteņa kāpurus.
Kad pirksiet kāpostus, ziniet - kāpuru dzīvība ir uz jūsu sirdsapziņas un ar jūsu asinsnaudu apmaksāta. Vēl nāksies pagrabā peles slaktēt. Tā lūk top veģetāriešu uzturs!
Atbildēt Ziņot!
Hm
85 4
Hm Parādīt diskusiju
Nez kā var zināt, ka viņa bija nevainīga.
Atbildēt Ziņot!
...
46 1
...
Impalai viena liela vaina - ta saucas par barības ķēdi.
Atbildēt Ziņot!
mežavecis
43 1
mežavecis
Piekrītu. Bet lai gepards pabarotu savus bērnus cilvēkam vajadzēja ziedot sevi. Tu taču negribēsi lai mazie, piemīlīgie gepardēni nomirst badā. Izglāb impalu un gepardu brauc uz Āfriku
Atbildēt Ziņot!
...
40 1
...
Ja autora smadzeņpoda saturs nebūtu aizņemts ar stulba virsraksta sacerēšanu, viņam tekstā nepārādītos tāds sviests kā "...tomēr dzīvniekam tomēr izdevās..."
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Vēl par tēmu

Citi kanāla «Dzīvnieki» raksti: