Slavens mākslas darbs izrādās pilns ar slēptām rupjībām

«Apollo»

Slavens mākslas darbs izrādās pilns ar slēptām rupjībām

Foto: Public Domain

Pētnieki uzskata, ka slavenā angļu mākslinieka Tomasa Geinsboro (Thomas Gainsborough) gleznā «Mr. and Mrs. Robert Andrews», kurā attēlota šķietami idilliska ainava, slēpjas vairākas rupjas atsauces.

Šis mākslas darbs tiek uzskatīts par vienu no Geinsboro labākajiem darbiem. Tajā attēlots iznesīgs džentlmenis ar medību šauteni rokās, viņam pie kājām stāv suns, bet blakus sēž daiļava – attēlotā vīra sieva. Virs pāra galvām plešas koka lapotne, bet fonā redzama lauku ainava.

Mākslinieks šo darbu pabeidza 1748. gadā, un tas bija veltīts visiem jaunajiem, laimīgi precētajiem pāriem, tomēr pētnieki ir pārliecināti, ka šķietami nevainīgajā ainā mākslinieks ir apslēpis vairākus dzimumlocekļa simbolus un citus neķītrus simbolus.

Izdevums «Telegraph» raksta, ka šī glezna, kas veltītā mīlestībai un idilliskai bezrūpībai, pavisam noteikti varētu slēpt meistarīgi maskētus neķītrības simbolus, piemēram, vīrieša soma, kas karājas pie viņa labā sāna, izskatās pēc kaut kā ne gluži tik nevainīga.

Foto: Public Domain

Savukārt fonā attēlotie divi ēzeļi simbolizē jauno pāri, bet sievietes klēpī pētnieki tiecas saskatīt slepenu falla simbolu.

Foto: Public Domain

Zināms, ka Geinsboro bijis labos draugos ar pāri, kas attēlots gleznā, tomēr šī draudzība nezināmu iemeslu dēļ izjukusi. Iespējams, ka tāpēc mākslinieks nolēmis pārim tik savdabīgi atriebties.

Foto: Public Domain

«Vairākas zīmes liecina, ka šis darbs ir mākslinieka atriebība. Kaut kas šajā draudzībā nogāja greizi un Geinsboro nolēma gleznā iekļaut visai savādas detaļas,» komentēja vēsturnieks Džeimss Hamiltons.

88 komentāri:

Anonīms
611 14
Anonīms Parādīt diskusiju
Sviests!Ko tik nevar saskatīt,ja salietojas!
Atbildēt Ziņot!
Anonīms
356 11
Anonīms Parādīt diskusiju
STULBIE PĒTNIEKI SEKSUĀLI NOGRIBĒJUŠIES... :) :)
Atbildēt Ziņot!
Ome
387 13
Ome Parādīt diskusiju
Šķiet, dažiem ir sabojāta fantāzija.
Atbildēt Ziņot!
Anonīms
302 10
Anonīms
Un suns arī aizdomīgi pacēlis degunu uz pareizo pusi,..ka tik nav bijuši zoofīli..sviests
Atbildēt Ziņot!
cipiņš
287 13
cipiņš Parādīt diskusiju
Tiem angļu pētniekiem vai apollistiem ir slima uztvere un kroplisks skatījums !!!!!
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Vēl par tēmu

Citi kanāla «Vēstures baltie plankumi» raksti: