Šogad «Posituvus» festivālu apmeklējuši 30 tūkstoši cilvēku Attēlu galerija

LETA

Šogad «Posituvus» festivālu apmeklējuši 30 tūkstoši cilvēku 122 attēli

Foto: Kaspars Meinerts

Šogad festivālu «Positivus» apmeklējuši aptuveni 30 000 cilvēku, apstiprina festivāla rīkotājs Ģirts Majors.

Viņš skaidroja, ka līdzīgi kā iepriekšējos gados, vislielākais apmeklētāju pieplūdums festivālā bija sestdien. Arī aptuvenais festivāla apmeklētāju skaits esot sasniedzis rīkotāju plānotos 30 000.

«Apgalvojumi, ka festivāls vairs nenotiks, ir baumas. Būtiski, ka no malas ir daudz šaubu un neobjektīvu priekšstatu. Taču pašiem apmeklētājiem nav šaubu - festivāls noticis kā vajag, un tā nebūs pēdējā reize,» sacīja Majors.

Viņaprāt, festivāla līmenis salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, ir audzis. Majors arī skaidroja, ka ir grūti paredzēt kopējo apmeklētāju skaitu, jo teju trešdaļa savu lēmumu par ierašanos pieņem tikai nedēļu pirms festivāla norises. Uz to norādot biļešu tirdzniecības statistika.

Majora skatījumā šogad īpašu priekšnesumu sniedza «alt-J», kuru uzstāšanās, viņaprāt, bija līdz šim tehniski un vizuāli iespaidīgākais festivāla koncerts.

Taujāts par nākamā gada festivāla programmu, Majors sacīja, ka būtisks uzsvars tiek likts uz jauno paaudzi un radiostacijās atskaņotākajiem mūzikas žanriem. «Pēdējos gados ir izveidojušies festivāla stilistiskie rāmji. Mēs stilu nemainām - saturam jāreprezentē mūsdienu un aktuālā mūzika. Agrāk dominēja rokmūzika, bet tagad šādas mūzikas radiostacijās tik daudz vairs nav,» teica Majors.

Pēc viņa domām, arī latviešu grupām nav problēmu pulcēt publiku. «Nav daudz vietējo grupu, kas mums var būt «hedlaineri», bet viņiem ir liela nozīme. Neatkarīgi no laika, cikos notiek koncerts - publika vienmēr būs. Tādēļ mēs nevaram ignorēt pašmāju mūziku,» sacīja Majors.

Savukārt uz jautājumu par konkurenci šī gada festivālu sezonā, viņš atbildēja, ka viss ir atkarīgs no koncertu skaita un cik atpazīstami ir koncertējošo mūziķu nosaukumi. Majors pieminēja jau notikušo «Foo Fighters» koncertu un tuvojošos «Red Hot Chili Peppers» uzstāšanos, norādot, ka tāda mēroga grupu uzstāšanās vienā sezonā Latvijā ir reta parādība.

«Vēl ir arī «Weekend» festivāls, kas ir pavisam cits žanrs. Vienu gadu ir tā, otru citādāk. Galvenais, lai viņi [koncerti un festivāli] vienā brīdī nav vairāk, nekā patērētājs var atļauties,» sacīja Majors.

66 komentāri:

Salacgrivietis..
34 2
Salacgrivietis.. Parādīt diskusiju
Nu netici ka bija 30k,mos knapi 15 savaca...katru gadu paliek festivals sliktaks,jo netiek domats ne par muziku,ne par klausitajiem..1.vieta bizness,lai pec iespejams letaki makslinieki un maximala pelnja!(
Atbildēt Ziņot!
nike
45 5
nike Parādīt diskusiju
30 000 katrs gatavi notriekt 200 EUR, lai 'tur pabūtu, nu neesam nabagi, neesam.
Atbildēt Ziņot!
ehh
10 0
ehh » es Parādīt diskusiju
īstie mednieki nelielās ka ir mednieki, viņi iet medībās, nevis perās komentāros, desu cepēj
Atbildēt Ziņot!
Šalle
23 5
Šalle
Nu bija, bija line-ups ar importniekiem šogad pašvaks. Diezgan vienveidīgs. Arī Goldinga jau uzsildīta zupa. Araabmuzik 5dienā uz Elektro stage bija 10x labāks par Rae Sremmurd uz lielās skatuves, kuri tikai lamājās. Fatāli labākajā nozīmē pārsteidza Singapūras satīns. Bija pelnījuši būt vismaz uz Nordea skatuves. No estrādes nebūtu nekas pāri palicis. Hedlaineram jābūt kārtīgam! Un kāpēc ne roks?! Kas par sviestu. Priex, ka ar laiku paveicās. Puse izdošanās. Novēroju gan vēl vienu lietu, kas negatīvi pārsteidza. Pēc koncertiem totāla izgāztuve uz zemes. Kādreiz tā nebija. Vismaz ne tik izteikti.
Atbildēt Ziņot!
lb
25 6
lb » alien Parādīt diskusiju
Tas gan jo varēja tak atstāt kādu skatuvi gan rokmūzikai gan alternatīvajai jo bez tādas mūzikas un bez viņu faniem festivāls zaudē savu daudzveidību.
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Vēl par tēmu

Citi kanāla «Festivālu vasara» raksti: