Speciālisti brīdina ceļotājus par sekām, dodoties uz eksotiskām zemēm bez vakcīnām

«Apollo»

Speciālisti brīdina ceļotājus par sekām, dodoties uz eksotiskām zemēm bez vakcīnām

Foto: Dr PS Sahana * Kadamtala Howrah, CC BY-SA 2.0

Sākoties rudens sezonai, aktuāls kļuvis jautājums par vakcināciju pret tādām eksotiskām slimībām, kā hepatīts, dzeltenais drudzis un stingumkrampji.

Uzsākoties aukstajai sezonai, palielinās pieprasījums pēc vakcinācijas pakalpojumiem. Hepatīts, dzeltenais drudzis, stingumkrampji – obligātās vakcīnas pirms eksotiskiem ceļojumiem, norāda MFD Veselības grupas speciālisti.

Speciālisti rekomendē ceļotājiem, neizturēties vieglprātīgi pret savu veselību, jo liela daļa eksotiskajās zemēs raksturīgās saslimšanas var izraisīt smagas sekas vai pat beigties letāli. Tā, piemēram, pašlaik Pasaules Veselības organizācija savā mājas lapā publicējusi brīdināmu par nāves gadījumu no dzeltenā drudža Franču Gviānā, Dienvidamerikā. 

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) iesaka vakcinēties pret dzelteno drudzi visiem ceļotājiem, kuri ir vecāki par 9 mēnešiem un kuri dodas uz apgabaliem, kuros ir pierādījumi pastāvīgai vai periodiskai dzeltenā drudža izplatībai. 

«Pašlaik novērojam pieprasījumu pēc hepatīta un dzeltenā drudža vakcīnām, kas liecina par ceļojumu sezonas uzsākšanos. Lielākā kļūda, kādu pieļauj ceļotāji – ierodas uz vakcināciju pēdējā brīdī. Konsultēties ar speciālistu vēlams vismaz astoņas nedēļas pirms plānotā ceļojuma, jo ir nepieciešams, laiks, lai izveidojas imunitāte pret slimību, kā arī atsevišķas vakcīnas ir jāveic vairākas reizes,» uzsver MFD Veselības punkts galvenais ārsts Leonīds Viškers. 

Dzeltenais drudzis ir akūta infekcijas slimība, ko pārnēsā odi, un kas pašreiz izplatīta 44 valstīs Centrālamerikas, Dienvidamerikas un Āfrikas tropiskajos apgabalos, t.sk. pilsētvidē. 

«Dzeltenais drudzis attīstās strauji - sākotnēji parādās stiprs drudzis, acu apsārtums, muskuļu sāpes, galvassāpes, drebuļi, anoreksija, slikta dūša un/vai vemšana. Aptuveni 15% no pacientiem pēc dažām dienām slimība progresē līdz otrajai fāzei, kurā atkārtojas drudzis, pievienojas dzelte, sāpes vēderā, vemšana un asiņošanas, aptuveni puse no šiem pacientiem mirst 10 – 14 dienā pēc slimības sākuma, progresējot aknu un nieru mazspējai», brīdina MFD Veselības punkts vadītājs.

12 komentāri:

Bezdievis
12 3
Bezdievis » Uldis Parādīt diskusiju
Kaut ko no ceļojuma vispār atceries?
Atbildēt Ziņot!
C2H5OH
4 0
C2H5OH
Galvenais HIV nenoķer ceļojumā. Parasti valstīs, kur lētas m@ukas. Tāpēc, sievas, pašas apmieriniet savus vīrus gan @nali, gan or@li un dziļi. Lai nav jaapeerk sievietes.
Atbildēt Ziņot!
Uldis
6 4
Uldis Parādīt diskusiju
Pēc mana pirmā brauciena uz tropiem pazīstams ārsts painteresējās, vai biju vakcinējies un pēc manas atbildes tikai nogrozīja galvu. Kad paziņoju, ka ik dienas izdzēru litru 45 grādīga rīsu degvīna, nomierinājās.
Atbildēt Ziņot!
Žurka
3 1
Žurka » Uldis Parādīt diskusiju
nomierinājās tāpēc ka saprata, ka šā vai tā ilgi nedzīvosi tā dzerdams
Atbildēt Ziņot!
Sk
4 4
Sk » Uldis Parādīt diskusiju
Aksts. Kam interese tavi nodzertie stasti
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Vēl par tēmu

Citi kanāla «Ceļojumi» raksti: