Tramps dodas pirmajā starptautiskajā vizītē

LETA

Tramps dodas pirmajā starptautiskajā vizītē

Foto: AP/Scanpix

ASV prezidents Donalds Tramps piektdien devies savā pirmajā starptautiskajā vizītē, ko gan aizēnojis skandāls, kas veidojas ap izmeklēšanu par iespējamu Krievijas iejaukšanos 2016.gada ASV prezidenta vēlēšanās.

Tramps plāno sestdien ierasties Saūda Arābijā, bet pēc tam apmeklēt Izraēlu, Vatikānu un Itāliju.

Vizītes mērķis ir apliecināt ASV vadošo lomu uz pasaules politikas skatuves, attiecību stiprināšana ar citiem pasaules līderiem un vienotības vēsts izplatīšana pasaules lielāko reliģiju vidū.

Trampam plānota arī tikšanās ar NATO līderiem Briselē un G7 valstu grupas pārstāvjiem Sicīlijā.

Gaidāms, ka Saūda Arābijā Tramps paziņos par ieroču darījumu ar Saūda Arābijas līderiem, tiksies ar karali Salamanu un Persijas līča Sadarbības padomes (GCC) dalībvalstu pārstāvjiem, kā arī uzstāsies ar runu vairāk nekā 50 musulmaņu līderu priekšā, aicinot tos cīnīties pret ekstrēmismu.

Izraēlā Tramps tiksies ar Izraēlas prezidentu Reuvenu Rivlinu un premjerministru Benjaminu Netanjahu, kā arī tiksies ar palestīniešu pašpārvaldes prezidentu Mahmudu Abasu.

Tramps būs pirmais ASV prezidents, kurš, atrodoties amatā, apmeklējis Raudu mūri. Plānots, ka Tramps arī sacīs runu Izraēlas Muzejā.

ASV prezidentam Vatikānā plānota tikšanās arī ar pāvestu Francisku un Romā paredzētas sarunas ar Itālijas līderiem. Pēc tam Tramps dosies uz Briseli un Sicīliju.

13 komentāri:

O_0
9 2
O_0
Amerikas prezidentu nomelno kremlini.
Atbildēt Ziņot!
Labas ziņas
8 2
Labas ziņas » C2H5OH Parādīt diskusiju
Aviācija Sīrijā riktīgi sadevusi pa ādu atbrīvotājiem.Tanku lūžņi ar kraukļu barību samaisīti.Nebūs pat ko iešķipelēt cinka kastēs vešanai uz Maskavu un citām Krievijas pilsētām.Kraukļiem un lapsām dzīres.
Atbildēt Ziņot!
O_0
8 2
O_0
Poķina kabatas hakeri uzklupuši pentagonu twitter kontiem - ar vāju cerību kritiskā brīdī mainīt notikumu gaitu Amerikā. Taims.
Atbildēt Ziņot!
Roza
3 0
Roza » Nu, lielummānija! Parādīt diskusiju
A man liekas ka mūsu valsti te grāvā Kremļa tanki un tagad grauj Kremļa agitatori.
Atbildēt Ziņot!
tu
6 2
tu » C2H5OH Parādīt diskusiju
idiots
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Vēl par tēmu

Citi kanāla «Ārvalstīs» raksti: