Turcija noliedz robežas slēgšanu iebraukšanai no Irākas ziemeļiem

LETA

Turcija noliedz robežas slēgšanu iebraukšanai no Irākas ziemeļiem

Foto: Reuters/Scanpix

Turcija pirmdien noliegusi mediju ziņoto, ka, reaģējot uz neatkarības referendumu Irākas kurdu teritorijās, slēgts robežpunkts, aizliedzot ieraukšanu no Irākas ziemeļiem.

Turcijas muitas un tirdzniecības ministrs Bilents Tifenkdži paziņoja, ka robežpunkts nav slēgts, bet drošības apsvērumu dēļ tiek īstenota pastiprināta kontrole.

Arī aculiecinieki ziņo, ka robežpunkts ir atvērts, bet satiksme pāri robežai ir lēna.

Jau vēstīts, ka Irākā balsošana notiek trīs Kurdistānas reģiona provincēs - Dahūkā, Erbīlā un Suleimānījā, kā arī strīdus teritorijās, ieskaitot Kirkūkas provinci.

Irākas valdība kategoriski iebilst pret plānoto referendumu, uzskatot to par nelikumīgu un antikonstitucionālu.

Bažas par referendumu paudušas arī ASV un citas rietumvalstis, kā arī Irāna un Turcija, kas nevēlas separātisku noskaņojumu uzliesmošanu savu kurdu vidū.

Irākas Kurdu apgabals tika izveidots 1992.gadā un ieguva oficiālu autonomiju pēc tam, kad 2003.gadā ASV vadītā iebrukuma rezultātā tika gāzts Sadama Huseina režīms.

Kurdu kompakti apdzīvotā teritorija mūsdienās ir sadalīta starp Turciju, Irāku un Sīriju, kā arī Irānu.

2 komentāri:

padomāsim
4 0
padomāsim
Kāpēc nelabais uzreiz nepievāc tādus slepkavas un sadistus kā Hitlers, Staļins Kimčemirs,Mengele,Kaniševskis Sīrijā,Pols Pots. Ellē malkas limits! Nav kur viņus vienkārši novietot.Neturēs taču remdenā ūdenī piemēram neaizsargātu karagūstekņu slepkavu un savas valsts nodevēju Kadirovu. Eņģeļi ragaini sāks izsmiet.
Atbildēt Ziņot!
Viens
4 1
Viens
Ķīnieši kuri izlaupa Sibīriju ir musulmaņi.
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Vēl par tēmu

Citi kanāla «Ārvalstīs» raksti: