Ugunsgrēks uz katamarāna: Kapteinis klaji pārkāpis kuģošanas noteikumus Papildināts

LETA

Ugunsgrēks uz katamarāna: Kapteinis klaji pārkāpis kuģošanas noteikumus

Foto: Ieva Čīka/LETA

Svētdien Hapaka grāvī negadījumā cietušā katamarāna kapteinis klaji pārkāpis kuģošanas noteikumus, aģentūrai LETA sacīja Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas biroja direktors Ivars Alfrēds Gaveika.

Viņš norādīja, ka biroja speciālisti negadījumā vietā darbu sāka jau vakar un būs izmeklēšana, taču īsti pat neesot, ko izmeklēt, jo katamarāna kapteinis neesot sapratis, ko dara, un klaji pārkāpis kuģošanas noteikumus.

Pēc Gaveikas teiktā, kapteinis ar 14 metrus augstu mastu kuģojis vietā, kura atļautā augstuma atzīme ir vien astoņi metri, turklāt attiecīgajā teritorijā ir izvietotas brīdinājuma zīmes par augstuma ierobežojumu.

Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas birojs par šo situācija arī gatavos ziņojumu Satiksmes ministrijai.

Savukārt AS «Augstsprieguma tīkls» pārstāvis Andri Sproģis aģentūrai LETA pastāstīja, ka augstsprieguma līnijas vadu augstums attiecīgajā vietā ir 12 metri.

Viņš norādīja, ka, augstsprieguma līnijai nokrītot, tā uzreiz atslēdzas, pēc kā konstatēšanas svētdien «Augstsprieguma tīkls» sazinājās ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu.

Notikuma vietā ieradās «Augstsprieguma tīkla» remonta brigādes, lai varētu atslēgt līniju un varētu veikt glābšanas darbus. Pēc cietušo nocelšanas no katamarāna un tā nogrimšanas masts joprojām palika, karājoties augstsprieguma līnijā. Mastu izdevās noņemt vēlāk.

Attiecīgā negadījuma rezultātā Bolderājā vakar dažas stundas nebija elektroapgādes.

Taujāts, vai negadījumā nodarīta skāde augstsprieguma līnijai, Sproģis atbildēja, ka vadi nebija plīsuši.

Savukārt Rīgas brīvostas pārvaldes pārstāve Liene Ozola aģentūrai LETA pauda, ka ostas atbildīgie dienesti ir veikuši avārijas vietas apsekošanu un vietā, kur nogrimis katamarāns, izvietotas divas navigācijas brīdinājuma bojas.

Veicot pārbaudes, būtiski vides piesārņojuma riski notikuma vietā netika konstatēti.

«Pēc Rīgas brīvostas pārvaldes rīcībā esošās informācijas, Valsts policija par notikušo ir ierosinājusi kriminālprocesu, līdz ar to visi jautājumi, kas saistīti ar katamarāna vraka izcelšanu, pašlaik jau jāskata sāktā kriminālprocesa ietvaros. Katamarāns nogrimis sešu līdz septiņu metru dziļumā,» skaidroja Ozola.

Tāpat viņa pastāstīja, ka ostas akvatorijā ir izvietotas dažādas brīdinājuma zīmes, tai skaitā par maksimāli pieļaujamā peldlīdzekļu augstuma ierobežojumiem. Gadījumā, ja ceļā gaidāmi kādi šķēršļi, tos ievērot ir katra kuģa kapteiņa pienākums un atbildība.

«Zīme, brīdinot par astoņu metru augstuma ierobežojumu, atradās arī pie augstsprieguma elektrolīnijas masta,» piebilda ostas pārstāve.

LETA jau ziņoja, ka svētdien Rīgā, Hapaka grāvī, katamarāns ar mastu aizķēra augstsprieguma līniju un aizdegās. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests izsaukumu uz notikuma vietu saņēma plkst.16.35.

No peldlīdzekļa tika izglābti 12 cilvēki, kas nodoti mediķiem. Ugunsgrēks likvidēts plkst.19.18. Katamarāns nogrima. Visi cietušie nogādāti slimnīcās.

115 komentāri:

Zinātājs
45 2
Zinātājs » Mr.Susurs Parādīt diskusiju
Pirms visiem šķēršļiem uz ūdens kuģošanai paredzētās vietās ir navigācijas zīmes kas informē par šķēršļiem, šajā gadījumā ir augstuma šķērslis un pirms tā ir navigācijas zīmes kas informē kāds ir augstuma ierobežojums. Un te nav vainīgs nav neviens cits kā persona kas vadīja to katamarānu.
P.S. Tavs draugs ar savu kuteri kam 20m augstums par ogli pārvērstos un pats būtu vainīgs, jo pēc Tavas loģikas viņš gribētu braukt arī zem vanšu tilta kuram tas arī netiktu cauri, kas vainīgs ka tilts pāri Daugavai tik zems, arī tiesāsies ar kādu???
Atbildēt Ziņot!
e
36 5
e Parādīt diskusiju
nebrīnīšos, ja vēl bija dzēris...:(
Atbildēt Ziņot!
Zinātājs
24 4
Zinātājs » Kuğu mehāniķis Parādīt diskusiju
Lai vadītu jahtu, šajā gadījumā katamarānu ir jābūt dokumentiem un nederēs CSDD papīrītis. Šeit ir rupja jahtās vadītāja kļūda kurā viņš ir 1000000% vainīgs
Atbildēt Ziņot!
Anonīms
8 0
Anonīms » Anonīms Parādīt diskusiju
Mr.Susur, 3 stāvs ir tikai 7-8,5 metru augstumā!
Atbildēt Ziņot!
Anonīms
12 1
Anonīms » e Parādīt diskusiju
Starp citu nezin kādā sakarā, kapteinis katamarāna vadību esot uzticējis vienai no viešņām. Laikam muļķis aizmirsa, ka katamarāns ir grūtāk vadāms, nekā vienkorpusa jahta.
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Citi kanāla «Sabiedrība» raksti: