Ungārijas premjerministrs nosoda ES sankciju draudus

LETA

Ungārijas premjerministrs nosoda ES sankciju draudus

Foto: Reuters/Scanpix

Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns piektdien nosodījis Eiropas Savienības (ES) draudus piemērot Ungārijai sankcijas par situāciju pamattiesību jomā.

Orbāns arī kārtējo reizi apsūdzēja ASV dzīvojošo miljardieri Džordžu Sorosu par jaukšanos ES lietās.

«Eiropas politika ir izkropļota (..). Eiropas būtība ir nevis Briselē, bet dalībvalstīs un, ja institūcijas nerespektē dalībvalstis, tas ir nomācoši,» intervijā sabiedriskajam radio paziņoja Orbāns.

Eiropas Parlaments (EP) trešdien pieņēma rezolūciju ar aicinājumu sākt ES līguma 7.pantā paredzēto procedūru, kas var izraisīt sankciju piemērošanu Ungārijai, tostarp apturēt tās balsstiesības ES Ministru padomē, kas ir bloka augstākā lēmumu pieņemšanas institūcija.

Tomēr šādam solim būtu nepieciešama visu pārējo dalībvalstu piekrišana, un Polija, domājams, procesu nobloķētu.

Eiropas Komisija (EK) tikmēr cenšas uzturēt dialogu ar Ungāriju, pagājušajā mēnesī paziņojot, ka nav konstatējusi «sistemātiskus draudus» likuma varai Ungārijā.

Orbāns kritizēja EP pieņemto rezolūciju, nodēvējot to par «kļūdainas politikas zīmi».

Rezolūcijā, kas tika pieņemta ar 393 balsīm «par» un 221 «pret», teikts, ka nesenie notikumi Ungārijā noveduši pie nopietnas situācijas pasliktināšanās likuma varas ievērošanā, demokrātijas un pamattiesību jomās, kas pārbauda ES spējas aizstāvēt savas vērtības.

Orbāns savukārt pauda pārliecību, ka rezolūcijas patiesais iemesls ir migrācijas jautājums un apsūdzēja Sorosu par ES politikas ietekmēšanu ar mērķi pārpludināt kontinentu ar imigrantiem.

EP pieņemtajā rezolūcijā arī aicināts uzmanīt, kā tiek izlietoti ES līdzekļi Ungārijā, un aicināts apturēt pretrunīgi vērtēto likumprojektu par augstāko izglītību un nevalstiskajām organizācijām.

Eiropas Komisija (EK) pagājušajā nedēļā sāka izmeklēšanu par grozījumiem Ungārijas augstākās izglītības likumā, kas apdraud Sorosa dibinātās Centrāleiropas Universitātes (CEU) pastāvēšanu.

EK arī šomēnes paziņoja, ka Polijai un Ungārijai ir laiks līdz jūnijam, lai sāktu uzņemt savu daļu patvēruma meklētāju, pretējā gadījumā tām var tikt piemērotas sankcijas.

Nedz Polija, nedz Ungārija līdz šim nav piekritušas EK uzspiestajam plānam pārdalīt pa citām dalībvalstīm 160 000 patvēruma meklētāju, kas nelegāli ieradušies Itālijā un Grieķijā.

53 komentāri:

Seit
75 8
Seit
Lai veicas poliem un ungariem.Nost ar izvirtusajam Eiropas pseidovertibam,Sodomismu un multikulturalismu.
Atbildēt Ziņot!
Laila
79 9
Laila Parādīt diskusiju
Malacis Orbāns
Atbildēt Ziņot!
Anonīms
53 8
Anonīms
Piekasìshanàs par augstskolu ir jaukshanàs Ungàrijas iekshèjàs lietàs....
Mès stàjàmies ekonomiskà savienìbà...

vismaz Vaira visiem lèja tàdu ùdeni...:):)
Atbildēt Ziņot!
karavāna iet tālāk
31 7
karavāna iet tālāk
EUROPAS TAISNIE GURĶI
Atbildēt Ziņot!
petrovskai
21 6
petrovskai Parādīt diskusiju
Vai tev ar smadzenēm viss kārtībā? Citplanētieši nerādās?
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Vēl par tēmu

Citi kanāla «Ārvalstīs» raksti: