Vadošais baleta solists Martinovs: Nav nepieciešams ēst līķus, lai dejotu Video

«Apollo»

Vadošais baleta solists Martinovs: Nav nepieciešams ēst līķus, lai dejotu

LETA/Ieva Leiniša

Latvijas Nacionālās operas un baleta (LNOB) vadošais baleta solists Raimonds Martinovs (35), kurš jau vairākus gadus ir pārliecināts veģetārietis un dzīvnieku tiesību aizstāvis, intervijā ar žurnālu «Privātā Dzīve» pastāstīja, ka uzskata – lai būtu spēks, gaļas ēšana nav vajadzīga.

«Cilvēks nav gaļēdājs. Gan mūsu sakodiens, gan zarnas ir kā zālēdājiem. Gaļēdājiem zarnas ir daudz īsākas nekā cilvēkiem, lai tajās neuzkrātos un nesāktu pūt gaļa. Cilvēkam nav nedz ilkņu, nedz izteiktu nagu. Ja mēs tiešām esam gaļēdāji, tad kāpēc neēdam to jēlu? Esmu spilgts piemērs tam, ka nav nepieciešams ēst, atvainojos, līķus, lai dejotu,» izdevumam atklāja dejotājs, piebilstot, ka nelieto arī tabaku, alkoholu un narkotikas.

Kā zināms, Martinovs baleta trupā ir kopš 2000. gada, bet no 2010. gada strādā arī kā horeogrāfs.

Viņa repertuārā ir vadošās lomas gan klasikajos baletos, gan laikmetīgās horeogrāfijās.

10. novembrī LNOB pirmizrādi piedzīvoja jauniestudējums «Dons Žuans», kurā Martinovs titullomu dala ar Arturu Sokolovu. Jauniestudējumu veidojis kubiešu izcelsmes horeogrāfs Hulio Arosarena, sadarbojoties ar dramaturģi Valentīnu Turku, kura Latvijas skatītājiem pazīstama kā baleta «Romeo un Džuljeta» horeogrāfe. Jauniestudējuma muzikālais vadītājs ir Mārtiņš Ozoliņš, bet diriģents ir Andris Veismanis. Izrādes scenogrāfiju veidojis Marko Japels, bet kostīmu mākslinieks ir Alans Hraniteļs.

 

103 komentāri:

nu nu
113 26
nu nu Parādīt diskusiju
pilnīgas muļķības. cilvēks ir visēdājs. cilvēka zarnu trakts nav tik īss kā gaļēdājiem, bet nav arī tik garš kā zālēdājam. cilvēka zarnu trakts ir kaut kur pa vidu, un identisks cūkas zarnu traktam, un cūka, kā zināms, ir visēdājs, kas gaļu ēd ļoti labprāt pie iespējas.
un vēl - visiem šitiem vegāniem derētu piedomāt pie savas leksikas un varbūt nesaukāt citādi ēdošos par līķēdājiem un tamlīdzīgi. beigu galā kādu cieņu viņi var prasīt pret sevi, ja neciena citus.
Atbildēt Ziņot!
vārds
113 32
vārds Parādīt diskusiju
Būt veģetārietim ir šī kunga izvēle. Bet ja gaļas ēšana asociējas ar liķu ēšanu.. tad veģetārisms tomēr atstājis pēdas prāta spējās..
Atbildēt Ziņot!
Opis
132 39
Opis Parādīt diskusiju
Veģetārieši ir kā geji - regulāri uzbāžas ar sava dzīves veida sludināšanu. Grauz zāli, bet neuzbāzies citiem ar saviem uzskatiem.
Atbildēt Ziņot!
es
12 1
es » Senču balss Parādīt diskusiju
Cūkas arābi neēd, tā vienkāršā iemesla dēļ, ka cūkas pagatavošanai ir vajadzīgs daudz kurināmā, kuru, principā, tuksnesī atrasts ir baigais čakars, cūku nevar ēst pusgatavu, jo gaļā var būt parazīti, tapēc, cūku sauc par netīru dzīvnieku. A ja tu domā, ka esi radies no cūkas, uz priekšu, tavas tiesības.
Atbildēt Ziņot!
...
65 21
... Parādīt diskusiju
Bet nogalināti augi nav dzīvu organismu līķi?
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Citi kanāla «Slavenības» raksti: