Vaira Vīķe-Freiberga atminas laiku, kad bija viena no bēgļiem Attēlu galerija

«Apollo»

Bijusī Valsts prezidente, stipendijas goda patronese Vaira Vīķe-Freiberga piedalās svinīgajā "L'oreal Latvija" stipendiju "Sievietēm zinātnē" pasniegšanas pasākumā Latvijas Zinātņu akadēmijā. 16 attēli

Bijusī Valsts prezidente, stipendijas goda patronese Vaira Vīķe-Freiberga piedalās svinīgajā "L'oreal Latvija" stipendiju "Sievietēm zinātnē" pasniegšanas pasākumā Latvijas Zinātņu akadēmijā.

Foto: Sintija Zandersone/LETA

Bijusī Latvijas prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, kura valsti vadīja no 1999. līdz 2007. gadam, intervijā atklāti pastāstījusi par savas ģimenes bēgļu gaitām un šī laika smagajiem pārdzīvojumiem.

Žurnālam «Ieva» 1937. gadā dzimusī politiķe atklāja, ka viņai bija seši gadi, kad ģimene pameta Rīgu, bet jau septiņu gadu vecumā vecāki ar bērniem pameta Liepāju, lai bēgtu no Latvijas.

«Manā bērnībā, kad devāmies bēgļu gaitās, mums nebija, kur meklēt palīdzību. Bumbas krita uz galvas, drupas visapkārt, ielenkumi. Zaldāti izdalīja zirņu putru zaldātu katliņos, bet neko vairāk nevienam nevarējām prasīt.

Man septiņu gadu vecumā bija tāds brīdis, kad likās, ka es vairs nevaru turpināt dzīvot. Mana māsiņa tikko bija nomirusi, un es biju gatava viņai sekot. Tad notika brīnums, un es sapratu - nē, ir jāiet uz priekšu, soli pa solim. Tas ir grūti, bet citas izvēles nav,» atminas Vīķe-Freiberga.

Kā zināms, bijusī prezidente šī gada 1. decembrī svinēs savu 80.dzimšanas dienu.

309 komentāri:

Anonīms
92 1
Anonīms » Anonīms Parādīt diskusiju
Si kundzite tikai aizmirsa piebilst tadu sikumu ka tad lielaka dala beglu bija gimenes un sievietes ar berniem, nevis speka pilni jauni viriesi!
Atbildēt Ziņot!
Anonīms
64 4
Anonīms » Nez Parādīt diskusiju
Vina vareja ari paskaidrot, ka padomijas stagnacijas gados babulis no Kanadas vareja vazaties slegtajas Baltijas juras krasta teritorijas? Tajas teritorijas pat visus latviesi nemaz nelaida ieksa, jo bija jasanem specialas caurlaides!
Atbildēt Ziņot!
Nez
100 9
Nez Parādīt diskusiju
kuri tagad ģenerēja šādu "migrantu iežēlpšanas" reklāmraksteli - Sabiedrības integrācijas fonds, Starptautiskās migrācijas organizācijas Rīgas birojs vai vēl kāds? Tas viss ir jauki, bet tam nav NE MAZĀKĀ SAKARA AR ĀFRIKAS NOZIEDZNIEKU NELAGĀLO MIGRANTU (Somālieši, Sudānieši, Eritrejieši u.t.t.) vēlmi parazitēt uz Eiropas nodokļu maksātāju rēķina!
Atbildēt Ziņot!
Anonīms
123 13
Anonīms Parādīt diskusiju
Grib ar varu ataisnot Musulmanu iebruceju noziegumus Eiropa kuri oficiali gan ir noformeti pa Begliem,ja kas tad Latviesu BEGLI tiesam bija Begli un nak salidzinat ar Iepludinatajiem musulmanu slepkavam,izvarotajiem,Parazitiem.
Atbildēt Ziņot!
Anonīms
54 5
Anonīms » Anonīms Parādīt diskusiju
Kuram interesē tavas vaimanas, vecā piepe. Toties tagad tu dzīvo uz tautas rēķina, cepuri kuldama, un nemaz nevaimanā. Muti būtu labāk turējusi ciet, viņai jau reiz Francijas prezidents ieteica paklusēt.
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Vēl par tēmu

Citi kanāla «Slavenības» raksti: