Video: Latviešu pāris aizsācis dzīvesstilu bez liekas atkritumu radīšanas

Apollo

Video: Latviešu pāris aizsācis dzīvesstilu bez liekas atkritumu radīšanas

Foto: Panthermedia/Scanpix

Lai gan jautājumi, kur un kā nonāk atkritumi, vides zinātniekus nodarbina jau vairākus gadu desmitus, tieši pēdējā laikā daudz dzirdēts par «Zero Waste» jeb dzīvesstilu bez liekas atkritumu radīšanas, par ko aizvien vairāk iedegas privātpersonas.

Redzēt, cik daudz atkritumu tiek radīts konkrētā mājsaimniecībā, ir vizuāli spēcīgs piemērs iniciatīvai kaut ko darīt lietas labā. Arī Laura un Andis ir sākuši ceļu uz «Zero Waste» dzīves stilu, pielāgojot to modernajai ikdienai, kurā abi dzīvo.

Pāris ir iedvesmojis ne mazums cilvēku un nu jau dažus mēnešus par videi draudzīgo un saudzīgo dzīvošanas veidu raksta blogu «Seek The Simple». 

Skaties video!

25 komentāri:

Ivonna
40 3
Ivonna Parādīt diskusiju
šis pāris pievērsās šim konceptam, jo paši stāstīja, ka pirms tam bijuši max izšķērdīgi. Mūsu mājās nekad netiek mesti ārā 50% produkti un arī necūkojamies kā pagadās, drēbes pērkam nepieciešamās un tad veļ ar draudzenēm samaināmies, ja kaut kas apnicis vai vairs neder. Tā kā šie kā no plaukta nokrituši. Bet nu labi, ka tā. Man jau šķiet, ka lielākā daļa pensionāru un mazturīgo piekopj tādu "zero waste", ka maz neliekas.
Atbildēt Ziņot!
desa
25 9
desa Parādīt diskusiju
Kamēr jauni un brīvi, kas ko neākstīties?
Atbildēt Ziņot!
Novērotājs
25 10
Novērotājs Parādīt diskusiju
Lai rada pēcnācējus un tad paskatīsimies ko viņi mācēs izdarīt at tonnu pied^rstiem pamperiem. Līdz bērniem pat tā īpaši nepiedomājot par to bijām ļoti tuvu "zero waste" statusam...
Atbildēt Ziņot!
saprātīgi
9 2
saprātīgi Parādīt diskusiju
Doma ļoti laba, tikai mazliet pārspīlēti...Var tā dzīvot, bet saprāta robežās. Mazgāt maisiņus arī nav īpaši zaļi...ūdens patēriņš utt.Vienkārši maksimāli jāierobežo to patēriņš, kur vien var, jāaizstāj.
Izaudzināju divus bērnus ar mazgājamiem autiņiem, vienu pēc otra, tas bija smagi, tā kārtīgi nespēju izbaudīt šo laiku, jo esi ļoti nodarbināts ar autiņu maiņu un mazgāšanu, līdz 27 reizēm diennaktī!!!Cita problēma ir tā, ka pamperu paaudze ilgi neiet uz podiņa, vecāki nevēlas iespringt.Visur būtu jāatrod kaut kāds saprātīgs vidējais risinājums.
Protams, daudzas lietas nemaz nav apgrūtinoši ievērot - sadzīves ķīmija maksimāli jāaizstāj, jālieto kas videi draudzīgs, komposts jāveido,atkritumi jāšķiro, pusfabrikāti jāizslēdz no patēriņa, apģērbs saprātīgi jāiegādājas, mēbeles no koka, labi pirkt nesafasētu pārtiku no ražotāja, taupīt ūdeni un elektrību, nebraukāties ar mašīnu bez jēgas utt. Daudzi tā dzīvo un domā, bet bez pārspīlēšanas.
Atbildēt Ziņot!
Kur tad viñi liek to
25 12
Kur tad viñi liek to Parādīt diskusiju
Paši apēd savas fēces?
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Vēl par tēmu

Citi kanāla «Notikumi» raksti: