Viedtālruņi negatīvi ietekmē cilvēka spriestspēju un atmiņu

«Apollo»

Viedtālruņi negatīvi ietekmē cilvēka spriestspēju un atmiņu

Foto: tobi_digital, CC BY-NC-ND 2.0

Pasaules vadošie neirologi brīdina, ka viedtālruņu un citu moderno tehnoloģiju pārmērīga izmantošana un paļaušanās uz tiem, var negatīvi ietekmēt cilvēka spriestspēju un atmiņu, vēsta ārvalstu mēdiji.

Zinātniece un rakstniece Sūzena Grīnfīlda (Susan Greenfield) skaidro, ka straujā tehnoloģiju attīstība liek mūsdienu cilvēkam mazāk izmantot paša smadzenes, lai risinātu dažādas problēmsituācijas, kā arī samazina vajadzību uzkrāt zināšanas tajās.

Savukārt Oksforda Universitātes pētnieki stāsta, ka vairs nav vitāla nepieciešamība atcerēties cilvēku vārdus, datumus, telefona numurus un citu informāciju, jo tā visa ir pieejama dažu klikšķu attālumā.

Zināms, ka cilvēka smadzenes tiecas saglabāt tikai to informāciju, kas tiek lietota arī praksē, tāpēc tagad, kad liela daļa informācijas tiek glabāta viedtālruņos un citās ierīcēs, cilvēka smadzenes pielāgojas un šo «nevajadzīgo» informāciju vairs nesaglabā.

Grīnfīlda brīdinājusi Lielbritānijas parlamentu par moderno tehnoloģiju ietekmi uz Lielbritānijas sabiedrību. Viņa minēja, ka laiks, ko britu bērni pavada pie datoru un viedtālruņu ekrāniem, bīstami aizvieto laiku, ko bērns varētu pavadīt mācoties, spēlējoties un socializējoties reālajā pasaulē.

Zinātniece arī asi kritizēja faktu, ka viedtālruņi un citas ierīces ļauj bērniem nedomāt pašiem, bet pilnībā paļauties uz tām. Rezultātā bērns bez tehnoloģiju palīdzības kļūst nespējīgs spriest pats un risināt dažādas problēmsituācijas.

17 komentāri:

Anonīms
13 1
Anonīms
A,tapec Jaunie ka tiko tiek valdiba tulit zaude Spriestspeju un Atminu.
Atbildēt Ziņot!
tt
5 0
tt
NORMĀLS EVOLŪCIJA PROCESS- AGRĀ CILVĒKI BIJA SPALVAINI KĀ DZĪVNIEKI, BET TAGAD NĒ
tam nevar pretoties
Atbildēt Ziņot!
x
11 3
x Parādīt diskusiju
Nu bet loģiski. Mūsdienu paaudze ir pieradināta neko neturēt galvā, jo visu tak var atrast google. Tikai tā leiputrija kādā jaukā brīdī var beigties. Ko tad?
Atbildēt Ziņot!
Viesis
9 2
Viesis Parādīt diskusiju
Tapēc domāju, kur esu nolicis savu I Ponu.
Izrādas, man nemaz nav I Pona :D
Atbildēt Ziņot!
W
4 0
W » Hildegarde Gilderbauma Parādīt diskusiju
Jo vairāk žēlosi, jo ilgāk tupēs uz kakla.
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Vēl par tēmu

Citi kanāla «IT&T. Zinātne» raksti: