«Vienotība» rosina ZZS apsvērt iespēju mainīt zemkopības ministru, bet Dūklava demisiju neprasīs

LETA

«Vienotība» rosina ZZS apsvērt iespēju mainīt zemkopības ministru, bet Dūklava demisiju neprasīs

Foto: Paula Čurkste/LETA

Partija «Vienotība» rosina Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) apsvērt iespēju virzīt jaunu kandidātu pašreizējā zemkopības ministra Jāņa Dūklava (ZZS) vietā, ņemot vērā «oligarhu sarunās» pausto.

«Vienotības» priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns šodien pēc koalīcijas partiju sanāksmes žurnālistiem sacīja, ka atsevišķi ministri, politiķi piedalījušies «oligarhu sarunās», un tas met ēnu uz valdības darbu kopumā. Līdz ar to «Vienotība» aicina ZZS izskatīt iespēju virzīt jaunu zemkopības ministra kandidātu, tādā veidā stiprinot koalīciju un valdības darbu.

Taujāts, vai «Vienotība» varētu atbalstīt opozīcijas rosināto jautājumu par demisijas pieprasīšanu Dūklavam, Smiltēns atbildēja noliedzoši. Viņš skaidroja, ka tas nozīmētu koalīcijas un valdības darba apdraudējumu.

Savukārt Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) sacīja, ka Dūklavs sniedzis liecības Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB), kā arī Valsts ieņēmumu dienestam (VID). Pēc pārbaudes rezultātiem arī varēs runāt par šo jautājumu, ja Dūklavam ir, ko pārmest, tad reakcija būs, akcentēja valdības vadītājs.

Tomēr pagaidām premjers neredz iemeslu, lai «emocionāli atbildētu uz jautājumiem». Viņš piebilda, ka atbalsta parlamentārās izmeklēšanas komisijas izveidi saistībā ar «oligarhu sarunām», kā arī pauda cerību, ka tā «nenodarbosies uz populismu».

Arī nacionālās apvienības «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK politiķis Rihards Kols pauda viedokli, ka vispirms ir jāsagaida tiesībsargājošo iestāžu pārbaudes rezultāti, bet pagaidām asa rīcība nav nepieciešama. Viņš pauda atbalstu parlamentārās izmeklēšanas komisijas darbībai.

Kā ziņots, KNAB sācis pārbaudi par Dūklava, iespējams, nedeklarēto īpašumu Rīgas brīvostā. KNAB, balstoties uz žurnālā «Ir» publiskoto informāciju, sadarbībā ar VID ir sācis resorisko pārbaudi par publiski izskanējušo informāciju, ka, iespējams, valsts amatpersonas deklarācijās nav uzrādīts īpašums Rīgas brīvostas teritorijā, aģentūrai LETA pavēstīja KNAB Sekretariāta vadītāja Māra Priedīte.

Dūklavs noliedz žurnālā «Ir» publicēto, no viesnīcā «Rīdzene» noklausītajām sarunām izrietošo informāciju, ka viņam pastarpināti piederētu zemesgabals Rīgas brīvostas teritorijā.

Opozīcijā esošās Latvijas Reģionu apvienības (LRA) frakcijas deputāti rosina Saeimu lemt par zemkopības ministra demisiju.

Ministra demisijas rosināšanai nepieciešams savākt desmit Saeimas deputātu parakstus, bet LRA frakcijā ir septiņi parlamentārieši. LRA deputāti aicina par ministra demisijas pieprasījumu parakstīties arī citus Saeimā ievēlētos deputātus. Pagaidām citu partiju pārstāvju paraksti nav savākti.

81 komentārs:

kasis kasis
44 3
kasis kasis Parādīt diskusiju
Cik apdomīgi,korekti un TOLERANTI!
Atbildēt Ziņot!
Stahanovs
44 6
Stahanovs » Varis Parādīt diskusiju
Vecie kolhozu priekšsēdētāji nedrīkst būt par ministriem. Šīs sociālistiskie trieciennieki dzīvo ne pēc likuma, bet ''pa poņatijam'', viss tiek sarunāts pirtī vai pie vodjaras pudeles. Iedot sarkano vimpeli, pačotnoju gramatu un nahrenizēt.
Atbildēt Ziņot!
baigaisgads
24 2
baigaisgads Parādīt diskusiju
Uzticību tautas acīs viņš zaudēja ar savām''Kājiņām'',likumīgo superpensiju,to ''apzīmogojot'' ar ''sen neesat sisti''.
No kurienes radusies tā ''uzticība?
Nedomāju,ka Latvijā kāds vēlas viņu redzēt atkārtoti amatā.
Vai ar nespēju sakarīgi paust savu viedokli?
Ja nu vienīgi ar atteikšanos no dažiem ''labumiem'',kas pienākas prezidentam viņa darbības laikā.
Taču viens labs darbs nespēj un nevar kalpot par attaisnojumu daudziem sliktiem,lai arī ''likumīgiem'' ''nedarbiem''.
Interesanti,kam vajag manipulēt ar ''izkārtni''?Kam vajag ''pirkt'' prezidentu?No prezidenta valstī nav atkarīgas nekas,tas ir vienīgi izkārtne(šajā gadījumā-ļoti slikta izkārtne.
Atbildēt Ziņot!
spiegs
27 3
spiegs
Viņš sarkano gr. vēl nēsā iešūtu aiz oderes!
Atbildēt Ziņot!
Anonīms
34 7
Anonīms » kasis kasis Parādīt diskusiju
Neciešu vecos komunistus, kolhoza priekšsēdētājus un kolhozniekus - ZZS atbalstītājus.
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Vēl par tēmu

Citi kanāla «Politika» raksti: