Viesuļvētra «Irma»: No Latvijas valstspiederīgajiem saņemti 12 palīdzības lūgumi Attēlu galerija

LETA

Viesuļvētra «Irma»: No Latvijas valstspiederīgajiem saņemti 12 palīdzības lūgumi 60 attēli

Foto: AP/Scanpix

Saistībā ar viesuļvētru «Irma» no Latvijas valstspiederīgajiem līdz šim saņemti 12 palīdzības lūgumi, telefonintervijā LNT raidījumam «900 sekundes» sacīja Latvijas vēstnieks ASV Andris Teikmanis.

Kā skaidroja vēstnieks, pamatā lūgts palīdzēt saistībā ar atceltajiem avioreisiem vai vēlmi pamest reģionu ātrāk nekā paredzēts. Viņš uzsvēra, ka visiem šiem cilvēkiem ir palīdzēts, tai skaitā sniegta palīdzība naudas atgūšanā par neizmantotajām aviobiļetēm.

Ir saņemti arī jautājumi par patversmju atrašanās vietām. Tāpat vēstniecībai zvanījuši cilvēki, kas norūpējušies par saviem radiem Floridā.

«Amerika ir aizvadījusi un turpina aizvadīt ļoti satraucošu dienu, kaut arī vētras stiprums ir mazinājies [..]. Pastāv ļoti nopietni riski, ka daudzās vietās varētu sākties plūdi, kas varētu būt metru vai pusotra metra augstumā,» sacīja vēstnieks.

«Katrā ziņā mēs tiešām cenšamies palīdzēt cilvēkiem ar informāciju - informāciju par patversmēm un padomiem, kā jārīkojas,» atzīmēja Teikmanis.

Ārlietu ministrija aicina visus Latvijas valstspiederīgos, ja tie atrodas vētras skartajās teritorijās un ir nepieciešama palīdzība, nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību ASV, pa tālruni +1 202 328 2881 vai zvanīt uz Konsulārā departamenta tālruni ārkārtas situācijām Rīgā - +371 26 33 77 11, vai rakstot uz «palidziba@mfa.gov.lv».

Jau vēstīts, ka pēc lielu postījumu nodarīšanas Karību jūras salās viesuļvētra «Irma» Floridā izraisījusi plūdus, atstājusi bez elektroapgādes vairāk nekā pusotru miljonu klientu, un miljoniem cilvēku evakuējušies. Rīkojums evakuēties dots sešiem miljoniem jeb apmēram trešdaļai Floridas iedzīvotāju.

35 komentāri:

lacislasa
17 0
lacislasa
Enigma, visi jau sen ievērojuši, ka jums nepatīk NA, bet nevajag tādēļ būt demagogam un ar demagoģisku muldēšanu palikt līdzīgam krievu troļļiem, kas te apgrozās
Atbildēt Ziņot!
FalSH_PolSH
16 0
FalSH_PolSH
D Andri, sēdi savā Rīgas pilī un pārstāj vienreiz murgot. Krievija ir agresīva valsts, ar to diemžēl jārēķinās?
Atbildēt Ziņot!
JAWAfakkens
11 0
JAWAfakkens
Nevajag runāt,par to kā būtu ja būtu,tas jau tāpat skaidrs,ka katram jādzīvo savā valstī,,,,bet ja tu dzīvo citā ,tad cieni tās tautas vēsturi un likumus
Atbildēt Ziņot!
JAWAfakkens
9 0
JAWAfakkens
A kas tajā ir tik neticams? Kā IV uzņēmās atbildību? Parādoties pāris raksteļiem internetā? Rakstīt var da jeb ko. Pilnīgi ticu, ka aiz visa tā stāv asiņainais punduris.
Atbildēt Ziņot!
Hildegarde Gilderbauma
21 3
Hildegarde Gilderbauma
Labi atceros to bardaku kas darījās ASV, 2005.gadā viesuļvētras ''Katrīna'' laikā! Mana draudzene ar draugu panikā zvanīja, nezināja ko iesākt, tai brīdī atrodoties netālu no Ņūorleānas kuru nācās evakuēt! Kas tur tikai nedarījās! Pasakiet paldies par to vien, ka pēc traģiskā ''Katrīnas'' gājiena, kopš tā brīža viesuļvētru upuru skaits nav liels, jo gūta barga mācība, cilvēki tiek laicīgi brīdināti, evakuēti, pasargāti!!! Pagaidiet līdz pierims, nevajag krist panikā!!! Lai Dievs ir ar jums!!!
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Vēl par tēmu

Citi kanāla «Ārvalstīs» raksti: