Viļānu novadā top 3,3 miljonus eiro vērta ferma

LETA

Ilustratīvs foto.

Ilustratīvs foto.

Foto: Ieva Makare/LETA

Viļānu novadā, Radopolē top 3,3 miljonus eiro vērta AS «Lopkopības izmēģinājumu stacija Latgale» jaunā ferma. Jau iepriekš, paaugstinot dzīvnieku uzturēšanas komforta līmeni, izslaukums no govs palielinājies par 12,3%.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Valentīna Sarkane, pērn izslaukums no govs bija 8110 kilogrami, savukārt šogad pēc prognozēm tas varētu būt vismaz par 1000 kilogramiem lielāks.

AS «Lopkopības izmēģinājumu stacija Latgale» jaunuzceltās fermas pirmā kārta tika nodota ekspluatācijā 2016.gada novembrī. Tās gaitā tika uzbūvēta slaucamo govju novietne 500 lopiem un piena bloks ar slaukšanas karuseli, kā arī 14 000 kubikmetru šķidrmēslu krātuve.

Jaunās fermas būvniecības pirmā kārta izmaksāja 2,26 miljonus eiro, no kuriem viens miljons eiro bija Lauku atbalsta dienesta finansējums no Eiropas fondiem, atlikusī summa - aizņēmums AS «Swedbanka».

Jaunās fermas Izbūves rezultātā strādājošo skaits lopkopībā uzņēmumā ir samazinājies par septiņiem cilvēkiem. Govju skaits fermā nav būtiski mainījies. Ja pērn 1.septembrī fermā bija 548 govis, tad šogad - 561 govs.

Līdz ar jaunās fermas nodošanu ekspluatācijā AS «Lopkopības izmēģinājumu stacija Latgale» palielinājusi arī «Food Union» nododamā svaigpiena apjomu par aptuveni 30% un uzlabojusi piena kvalitāti, informēja «Food Union» sabiedrisko attiecību vadītāja Linda Mežgaile.

Otrdien, 12.septembrī plkst.12 viena no vadošajiem piena pārstrādes uzņēmumiem «Food Union» padomes priekšsēdētājs Harijs Panke apmeklēs «Lopkopības izmēģinājumu stacija Latgale», lai pasniegtu sadarbības partnerēm, radikālo pārmaiņu idejas autorēm Sarkanei un Jevdokija Šļifkai «Food Union Goda Piensaimnieka» atzinību.

Pašlaik kompleksā notiek būvniecības otrā kārta, tiek būvēta kūts priekš cietstāvošajām govīm un mazajiem teliņiem, skābbarības bedres, ceļi un laukumi. Būvniecības otro kārtu arī finansē «Swedbanka», paņemts vēl 1,1 miljona eiro kredīts.

Investīcijas AS «Lopkopības izmēģinājumu stacija Latgale» cer atpelnīt desmit gados.

33 komentāri:

kaspars
32 2
kaspars
Visu cieņu saimniecēm, bet mulsina fakts, ka novietne ir paredzēta 500 govīm, bet tajā ir jau 561 govs. Tie ir virs 10% no paredzētā kopskaita. Teorētiski PVD var piekasīties par neatbilstošu lopu skaitu.
Lai veicas saimniekošanā! :)
Atbildēt Ziņot!
Kkk
9 0
Kkk
Plus vēl tas, ka būvdarbu vadītāji normāli šekeļus sarauš sev kabatās...un vēl painteresējaties, kas šos būvdarbus veic...bahahahaha
Atbildēt Ziņot!
Virtuālais Gebelss
40 9
Virtuālais Gebelss Parādīt diskusiju
Laikam katrai govij būs savs balts ādas dīvāns un LED televizors ar Lattelecom interaktīvo televīziju.
Atbildēt Ziņot!
Es te domāju
37 9
Es te domāju Parādīt diskusiju
Jaunās fermas Izbūves rezultātā strādājošo skaits lopkopībā uzņēmumā ir samazinājies par septiņiem cilvēkiem. ?
«Sekmīgas» valsts politikas rezultātā Latvija iedzīvotāju arī sarucis vēl nesenā pagātnē 1995. gadā Latvijas iedzīvotāju bija 2,5 Miljoni, tagad labi ja 1,5 Miljoni !
Tā ka tikai turpinām slēgt skolas, slimnīcas, rūpnīcu jau manuprāt tā tikpat kā nav. Viss pēc D D D paredzētā plāna - Denacionalizācija, Deindustrializācija, Depopulācija !!! Pilnīgs « veiksmes » stāsts, par ko var arī Briselē pasēdēt! Urrā.
Atbildēt Ziņot!
Niks
21 7
Niks » Virtuālais Gebelss Parādīt diskusiju
8000kg=8000L=8000 eiro x500 govis = 4 000 000 eiro = atrodiet kļūdu vienādojumā, jeb kurš tad īsti čakarē zemniekus, ja es pienu pērku par 1+ eiro
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Vēl par tēmu

Citi kanāla «Dzīvnieki» raksti: