Vinsenta van Goga gleznā atrasts īsts sienāzis

«Apollo»

Vinsenta van Goga gleznā atrasts īsts sienāzis

Public domain

Zināms, ka diži mākslas darbi bieži mēdz glabāt pārsteidzošus noslēpumus, tomēr tikai daži no tiem ir tik dīvaini kā šis, proti, mākslas zinātnieki kādā Vinsenta van Goga gleznā atraduši īsta, 128 gadus veca sienāža atliekas.

Kā ziņo izdevums «The Kansas City Star», sienāža atliekas nejauši atrada Kanzasas mākslas muzeja kuratori. Kukainis, kuram trūka rumpja, bija burtiski «iekrāsots» zem zaļās un brūnās krāsas slāņiem van Goga gleznā «Olīvkoki». Sienāzis gleznas tapšanas brīdī, visticamāk, jau bija miris, jo krāsa tam apkārt nav sabojāta.

Vinsents van Gogs bieži mēdza gleznot, atrodoties ārā, tāpēc nav nekāds brīnums, ka kāds sienāzis «ņēma galu» mākslinieka gleznā.

«Van Gogs mēdza strādāt ārpus telpām, brīvā dabā. Zināms, ka viņam nācās saskarties ar vēju, putekļiem, zāli, kokiem, mušām un, protams, arī sienāžiem,» komentēja mākslas zinātniece Džuliāna Zugazagoitija.

Kādā vēstulē savam brālim van Gogs arī pats rakstīja: «No četriem audekliem, kurus tu saņemsi, es novācu krietnu simtu mušu.»

Sienāža zaļā krāsa palīdz tam maskēties savā dabiskajā vidē, tāpēc pamanīt kukaini starp zaļo un brūno krāsu māksliniekam neizdevās. Tomēr tas izdevās kuratoriem, kuri sienāzi pamanīja pavisam nejauši, gatavojot digitālu mākslas darbu katalogu.

«Nav nekas neparasts mākslas darbos atrast šāda veida lietas, tomēr šis gadījums ir ļoti īpašs, jo sienāzis lieliski parāda, kā strādāja van Gogs un kādos apstākļos radīja savas gleznas,» komentēja pētniece Mērija Šāfere.

17 komentāri:

traki
13 1
traki Parādīt diskusiju
Un tikai tagad eksperti to ieraudzīja???
Atbildēt Ziņot!
Anonīms
18 3
Anonīms Parādīt diskusiju
Ko tik es tur nesaskatu. Vārdiem neaprastīt. Tikai man par to neviens nemaksā un mans viedoklis nevienam neintresē.
Atbildēt Ziņot!
mjā mjā
10 1
mjā mjā
Vinsents būs sienāzim mauzoleju uztaisījis
Atbildēt Ziņot!
CC
13 4
CC » Anonīms Parādīt diskusiju
Ej d1rst!
Atbildēt Ziņot!
Anonīms
3 1
Anonīms
Meduskrāsas?
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Vēl par tēmu

Citi kanāla «Vēstures baltie plankumi» raksti: