Visās 56 oficiālajās peldvietās ūdens kvalitāte atbilst prasībām un peldēties ir atļauts

LETA

Visās 56 oficiālajās peldvietās ūdens kvalitāte atbilst prasībām un peldēties ir atļauts

Foto: Ieva Lūka/LETA

Pēc 7. un 8.augustā veiktajām Veselības inspekcijas (VI) peldūdens kvalitātes pārbaudēm mikrobioloģiskais piesārņojums ūdens paraugos nav konstatēts, kas nozīmē, ka visās 56 oficiālajās peldvietās ūdens kvalitāte atbilst prasībām un peldēties ir atļauts.

Kā informēja VI, papildus oficiālo peldvietu monitoringam šogad, tāpat kā iepriekšējos gados, ir virkne peldvietu, kurās, rūpējoties par iedzīvotāju veselību, ūdens pārbaudes tiek veiktas pēc vietējo pašvaldību iniciatīvas par pašvaldības līdzekļiem.

VI informē, ka visa informācija par oficiālajām un neoficiālajām peldvietām, kurās tiek pārbaudīta ūdens kvalitāte, pieejama VI mājaslapas sadaļā sadaļā Vides veselība - Peldūdens - Peldūdens monitorings, kā arī atsevišķu pašvaldību tīmekļa vietnēs.

Ūdens kvalitāti 56 oficiālajās jūras un iekšzemes peldvietās VI pārbaudīs līdz peldsezonas beigām, 15.septembrim. Nākamās plānveida analīzes tiks veiktas 4. un 5.septembrī.

8 komentāri:

viseļčaks
6 1
viseļčaks
Latvijas ūdenstilpnēs tiek laipni gaidīti visi - gan mazi, gan lieli, gan veci, vasaras saulaino pelžu cienītāji! Tikai lūdzu neaizmirstam, ja lietojam alkoholu lielās devās - labāk nelienam dziļumā!
Atbildēt Ziņot!
Tūrists
3 0
Tūrists
Vakar Skultes pag. Vārzās pludmalē smirdoņa elpu rāva ciet. Laikam kāds garāmejošs kuģelis atkal "slūžas" palaida vaļā.
Atbildēt Ziņot!
Bauskā pelžam alū
3 0
Bauskā pelžam alū
Bauskā ne Mēmelē,ne Mūsā neesot ieteicams peldēties - paši pilsētnieki un apkārtējie lauķi abas piedir$uši gana braši un dāsni.
Atbildēt Ziņot!
Sk
3 1
Sk Parādīt diskusiju
Kuras tad ir tas 56 peldvietas! Mu daki
Atbildēt Ziņot!
Hmm
2 1
Hmm
Jūrmalas centra pludmalēs ķermeņu blīvums uz katru m2 krietni paaugstināts - attiecīgi arī sāļu un paaugstinātā ūdens temperatūras koncentrācija.
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Vēl par tēmu

Citi kanāla «Notikumi» raksti: