VUGD izplata aicinājumu bērnu vecākiem un skolotājiem Attēlu galerija

«Apollo»

VUGD izplata aicinājumu bērnu vecākiem un skolotājiem 51 attēls

Foto: VUGD

Lai jaunais mācību gads paietu bez raizēm par drošību, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina vecākus, skolotājus un pedagogus pārrunāt ar bērniem un jauniešiem jautājumus, kas saistīti ar drošību – kas jādara, lai nepieļautu ugunsnelaimi un, kā rīkoties gadījumā, ja nelaime ir notikusi un nepieciešama palīdzība.

Diemžēl statistika rāda, ka ļoti daudzās nelaimēs iet bojā un cieš bērni - līdz šī gada augusta beigām ugunsgrēkos bojā gājuši divi bērni, 42 ir cietuši, savukārt no ūdenstilpnēm izcelti divi noslīkuši bērni. Lielākajā daļā no negadījumiem varēja izvairīties, taču nezināšana, neapdomīga un pārgalvīga rīcība bieži vien noved pie traģiskām sekām.

Pieaugušajiem ar bērniem ir jāpārrunā tas, kuros gadījumos ir jāzvana ugunsdzēsējiem glābējiem uz tālruni 112 un kāda informācija jāsniedz piezvanot. Kā arī jāpārrunā iespējamā rīcība situācijās, kad ir notikusi nelaime, bet nav pieejams telefons, lai izsauktu glābējus – jādodas pie kaimiņiem vai jāmeklē tuvākais pieaugušais un jāizstāsta par notikušo. Vēlams ir izskaidrot bērnam, ka dažādi aizliegumi pastāv nevis tāpēc, ka pieaugušie tā grib, bet gan tāpēc, lai nenotiktu nelaimes.

Bērnam ir jāizskaidro, ka, pat, ja viņš ir izraisījis nelaimi, viņam nedraudēs sods, savādāk kritiskā brīdī bērns domās nevis par to, kā izglābties pašam, bet gan par to, kā izvairīties no gaidāmā soda par nelaimes izraisīšanu.

VUGD novēl drošu un panākumiem bagātu jauno mācību gadu!

4 komentāri:

duuna
1 0
duuna
ko jus varat nemties ar tiem berniem.No visa pasargat no dzives no situacijam,tiesam smiemligi. ernam ir jaiziet visa dzivez skola.Te viens mulkis iedomajas lai bernus pa skype jamaca un matei jasez blajus.No ko vel? ai tiesam mums dauni vajadzigi.Ka tik neapbizo ka tik kaut kas nenotiek.Tagad aksti pueprasa vel brivdienu vecakiem 1 sept.Nu vajprats.Mums nebija ne apmakzata dekreta ,ne pampersu,ne telefonu.Mums bija 2 maina un beidzas 19.30.Reti kurs vecaks naca preti.Un tas bija ari mazakas klases.Tagad notiek trakas lietas.Cik ilgi un ko vel prasis.Siltumnicas augli aug.Nevarivi.Stulbi cilveki.Viriesu un sieviesu gandriz nav.Visi ir ono.Atjedzaties.
Atbildēt Ziņot!
Anonīms
1 1
Anonīms
Perversie kaķu un aļņu glābēji!
Atbildēt Ziņot!
nm
0 0
nm
VUGD vispār varēja paklusēt,nevis imitēt darbību!
Atbildēt Ziņot!
C2H5OH
2 3
C2H5OH
Svarīgākā drošība ir gumija, lai nerastos lieli materiāli zaudējumi 20 gadu garumā.
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Vēl par tēmu

Citi kanāla «Sabiedrība» raksti: