Zēni mācās labāk, ja tiem apkārt ir daudz meiteņu

«Apollo»

Zēni mācās labāk, ja tiem apkārt ir daudz meiteņu

PantherMedia/ScanPix

Jaunā pētījumā atklāts, ka lielāks meiteņu daudzums klasē var pozitīvi ietekmēt zēnu motivāciju mācīties un uzlabot sekmes.

Pētījumā, kas publicēts zinātniskajā žurnālā «School Effectiveness and School Improvement», izvirzīta un pierādīta hipotēze, ka zēni lasa daudz labāk, ja vairums no to klasesbiedriem ir meitenes. Pētnieki lēš, ka tas ir tāpēc, ka meitenēm ir lielāka motivācija un koncentrēšanās spējas, tāpēc tas «pielīp» arī zēniem.

Pētījuma ietvaros tika izanalizēta 200 tūkstošu 15 gadus vecu skolnieku lasītprasme un rezultātā atklājās, ka skolās, kurās vairāk nekā 60% ir meiteņu, ir procentuāli labāki lasītprasmes rādītāji. Tiesa, liela nozīme ir arī tajā, no cik izglītotām ģimenēm skolnieki nāk, kā arī, kāda ir pasniedzēju izglītība, tomēr tam nav tik pozitīvas ietekmes uz zēniem kā meiteņu daudzumam skolā.

«Kā pierāda statistika, lielāks meiteņu daudzums skolās īpaši pozitīvi ietekmē tieši zēnus,» rakstīts pētījumā.

«Zināms, ka meitenes daudz vieglāk spēj koncentrēties klasē, kā arī ir vairāk motivētas lasīt nekā zēni. Pētījums pierādīja, ka meitenes lasa labāk, kā arī bieži to dara savā brīvajā laikā. Meiteņu motivācija un labās sekmes rezultātā rada atmosfēru, kas pozitīvi ietekmē zēnu sekmes un motivāciju,» komentēja pētījuma autore Margrieta van Heka (Margriet van Hek).

42 komentāri:

to aha
48 8
to aha » aha Parādīt diskusiju
Sākumā dod norakstīt, bet pēc tam vienkārši dod!
Atbildēt Ziņot!
aha
17 2
aha Parādīt diskusiju
meitenes dod norakstīt?
Atbildēt Ziņot!
C2H5OH
32 8
C2H5OH Parādīt diskusiju
Nu Ilzīte deva tikai tiem, kam vidējā bija 8 plus, tpc arī labi mācījāmies.
Atbildēt Ziņot!
sieviete
20 4
sieviete Parādīt diskusiju
aha! īpaši tad, ja starp divām baltām meitenēm stāv briļļains muhamedēns
Atbildēt Ziņot!
vecs muzikants
6 0
vecs muzikants
Stāstīja Talsu muzikants. Šam korgijs (puika). Ved uz suņu skolu. Jautāju, kā ar sekmēm ? - Kad ierauga kādu suņu meiteni - kāda tur vairs mācīšanās ! ?
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Vēl par tēmu

Citi kanāla «IT&T. Zinātne» raksti: