Zinātnieki noskaidrojuši, ka sievietes ir labākas par vīriešiem

«Apollo»

Zinātnieki noskaidrojuši, ka sievietes ir labākas par vīriešiem

Foto: PantherMedia / Scanpix

Šveices, Nīderlandes un Vācijas pētnieki, apkopojot spēkus, pierādījuši sabiedrībā plaši kultivēto faktu, ka sievietes ir labsirdīgākas un nesavtīgākas par stiprā dzimuma pārstāvjiem.

Kā skaidrots pētījumā, kas publicēts zinātniskajā žurnālā «Nature Human Behaviour», zināms, ka sieviešu un vīriešu uzvedība dažādās situācijās var būt krasi atšķirīga, tomēr līdz šim nebija skaidrs, kā un kāpēc šādas atšķirības pastāv un kā tās saistās ar attiecīgā cilvēka smadzeņu darbību.

Eksperti atklāja, ka joprojām nav skaidrs, vai cilvēka uzvedība atkarībā no dzimuma, ir iedzimta vai rodas sabiedrības pieņemto normu un stereotipu spiediena rezultātā. Par spīti neskaidrībām, pētnieki noskaidroja, ka sieviešu smadzenēs, kad tās socializējas ar citiem cilvēkiem un veic altruistiskas darbības, izstrādājas lielāks dopamīna jeb «laimes hormona» daudzums nekā vīriešu smadzenēs.

Lai nonāktu pie šādiem secinājumiem, pētnieki veica divus eksperimentus. Pirmajā eksperimentā tika savākta grupa ar 56 sievietēm un vīriešiem. Daļai no viņiem tika iedots preparāts, kas kavē dopamīna izstrādāšanos smadzenēs, bet daļai – placebo tabletes. Pēc tam visi dalībnieki tika nostādīti hipotētiskas situācijas priekšā, kad tiem bija jāizlemj, vai lielu naudas summu paturēt sev vai dalīties ar saviem tuviniekiem un svešiniekiem. Otrajā eksperimenta kārtā grupas un preparāti tika samainīti vietām un eksperiments atkārtots.

Rezultātā atklājās, ka placebo gadījumā 51% sieviešu izlēma dalīties ar iegūto naudu, kamēr tādās pašās domās bija tikai 40% vīriešu. Savukārt starp tām sievietēm, kurām tika dots dopamīna izstrādāšanos kavējošs līdzeklis, bija tikai 45% altruistisku izvēļu, bet vīriešiem tikai 44%.

Otrā eksperimentā pētnieki izanalizēja vīriešu un sieviešu smadzeņu procesus brīdī, kad viņi lemj, ko darīt ar naudu.

Rezultātā izrādījās, ka sieviešu smadzenēs brīdī, kad viņas dalās ar citiem, izstrādājas lielāks dopamīna daudzums nekā vīriešiem, liekot sievietēm būt nesavtīgākām un dāsnākām.

125 komentāri:

b
40 3
b Parādīt diskusiju
Muļķa tauta, kā sievietes tā vīrieši ir labi un vajadzīgi, bet ne jau viens pret otru naidā degoši ...
Atbildēt Ziņot!
f^ck
105 17
f^ck Parādīt diskusiju
Kurš ta kuram parasti iztukšo maku ? Kas nahren tas par pētijumu ?
Atbildēt Ziņot!
jā
86 19
Parādīt diskusiju
Zviedrijā un Vācijā tieši sievietes aicina arābus un nēģerus.
Pat feministes!
Atbildēt Ziņot!
aha
64 14
aha Parādīt diskusiju
seksisma propaganda?
Atbildēt Ziņot!
Viesis
50 12
Viesis Parādīt diskusiju
Man ar patīk sievietes
īpaši tās skaistās!
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Vēl par tēmu

Citi kanāla «IT&T. Zinātne» raksti: