Zinātnieki strīdas, vai alkohols grūtniecības laikā tiešām ir kaitīgs

«Apollo»

Zinātnieki strīdas, vai alkohols grūtniecības laikā tiešām ir kaitīgs

Foto: PantherMedia / Scanpix

Daudzas grūtnieces bieži lauza galvu, vai tiešām dažas vīna glāzes grūtniecības mēnešos ir tik kaitīgas mazulim? Lai arī sabiedrībā valda uzskats, ka alkohols jebkādā daudzumā negatīvi ietekmē augli, tomēr drošu pierādījumu par to joprojām nav.

Neskatoties uz to, ka alkohola lietošana lielā daudzumā grūtniecības laikā pavisam noteikti var negatīvi ietekmēt mazuli, tomēr jauns pētījums, kas publicēts zinātniskajā žurnālā “BMJ”, liecina, ka alkohols samērīgās devās var mazināt risku piedzīvot priekšlaicīgas dzemdības un labvēlīgi ietekmēt mazuļa svaru.

Zinātnieki skaidro, ka līdz šim veiktie pētījumi par to, kā alkohols ietekmē sievietes grūtniecību un mazuli, ir nepietiekami rūpīgi un pat vāji.

“Eksistē daži pieņēmumi, ka alkohols pat nelielās devās var izraisīt priekšlaicīgas dzemdības un mazulim piedzimt ar nepietiekamu ķermeņa svaru, tomēr tie ir ļoti vāji pamatoti,” komentēja britu pētniece Lūbaba Mamluka (Loubaba Mamluk).

Savukārt zinātnieks Pols Džariss uzskata, ka nav prātīgi paļauties uz ideju, ka alkohols varētu nekaitēt vai pat sniegt kādu labumu mazulim.

“Alkoholu nedrīkst lietot, ja esi stāvoklī, domā, ka esi stāvoklī vai centies būt stāvoklī,” skaidroja Džariss.

Pirms veikt pārsteidzīgus secinājumus un doties piepildīt ilgi kāroto glāzi vīna, jānoskaidro, kāpēc alkohols tiek uzskatīts par kaitīgu grūtniecības laikā.

“Kad sieviete grūtniecības laikā lieto alkoholu, tas no viņas asinīm ātri izkļūst caur placentai un nabassaitei, nokļūstot mazuļa organismā. Jebkāds daudzums alkohola var negatīvi iespaidot augļa smadzeņu un citu orgānu attīstību, tomēr katrs grūtniecības process ir savādāks, tāpēc paredzēt, kā alkohols ietekmēs mazuli, nav iespējams,” piebilda Džariss.

Tomēr nopietnu pētījumu, kas pievērstos alkohola ietekmei uz augli grūtniecības laikā joprojām ir ļoti maz. Vienā no jaunākajiem pētījumiem zinātnieki teoretizē, ka grūtniecībai nekaitēs viens vai divi dzērieni nedēļā, tāpēc diskusija par alkohola kaitīgumu joprojām ir atvērta.

59 komentāri:

Āmuris
85 6
Āmuris Parādīt diskusiju
Izskaidrojiet man — kāpēc ir jāpublicē šādus rakstus? Dzērējmāmiņu iedrošināšanai?
Atbildēt Ziņot!
Anonīms
28 1
Anonīms Parādīt diskusiju
Noteikti jau ka nav,tāpat kā amerikāņu ātrās uzkodas.
Atbildēt Ziņot!
he he
33 3
he he
Ne jau zinātnieki strīdas, viņiem viss skaidrs. Alkohola industrijas apmaksāti pajoli uzvilkuši baltus halātus, uzprintējuši uz vizītkartes "zinātnieks" un cenšas bīdīt šādas glupības. Savukārt padumi "žurnālisti" un dzelteni mediji (kā šis) to tiražē. Laikam mums par maz slimu/dumu bērnu staigā apkārt...
Atbildēt Ziņot!
he
38 4
he
Viduslaikos Itālijā ievēroja, ka 9 mēnešus pēc karnevāla dzimst debili bērni.
Atbildēt Ziņot!
Lana
32 3
Lana
Es reiz strādāju iestādē,kur bija dažādi slimi bērniņi..Nāca arī ciemiņi un studenti....Un paceļot rokās un rādot kādu puisīti,daktere pateica tieši....Redziet,šīs ir alkohola sekas.
Atbildēt Ziņot!

Only registered foreign users can post.

Vēl par tēmu

Citi kanāla «IT&T. Zinātne» raksti: